119 Ülke Arasında McDonald’s Türkiye’de Lider Oldu

Türkiye’de Anadolu Grubu ile yapılan anlaşmalar ile yıllardan beri bu grup altında faaliyet gösteren McDonald’s, 2017 yılında Türkiye’deki performansıyla ülkeler arasında lider oldu.

Tüm dünyada en çok tercih edilen fast-food restoranlarından birisi olan McDonald’s, 2017 yılını rekor seviyelerde kapattı. 2017 mali tablolarında en dikkat çeken detay ise Türkiye’nin sıralamada birinci olmasıydı.

En Hızlı Büyüyen Ülke Türkiye

Dünya genelinde 119 farklı ülkede hizmet veren McDonald’s için paylaşılan son raporda, faaliyet gösteren ülkelerdeki çalışmalar karşılaştırıldı. 2017 yılında bir önceki yıla göre müşteri bazında en çok büyümeyi Türkiye yaşarken, yüzde 15’lik oran Türkiye’yi sıralamada birinci yaptı. Konuyla ilgili önemli bir değerlendirme McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Oğuz Uçanlar tarafından yapılırken, Türkiye’de yapılan çalışmalar neticesinde iyi sonuçların alınarak başarıya ulaşıldığı vurgulandı. Oğuz Uçanlar’a göre Türkiye’de yapılan faaliyetlerde odak nokta daha fazla insana ulaşarak daha fazla kişiyi restoranlara çekmek oldu.  “Bunun için müşterilerimizi dinledik ve önem verdikleri konulara odaklandık.” diyerek yapılan faaliyetlere dair detaylar veren Uçanlar, 2017 yılında yüzde 16’lık bir büyüme yaşandığını ve bunun da 840 milyon ciroya ulaşılmasını sağladığını belirtti. Firmanın 2018 yılına dair hedeflerinin 2017 yılı sonuçları ile çoktan yakalandığını vurgulayan Genel Müdür, Türkiye’deki faaliyetler ile birlikte McDonald’s Türkiye’nin diğer 118 ülkeye örnek olmayı başardığını söyledi. Performans ödülü almaya hak kazanan Türkiye grubu, Nisan ayında gerçekleştirilecek olan McDonald’s Global Kongresi’nde ödül alacak.

Tüketici Hedeflendi

Türkiye’de fast food yeme alışkanlığının fazla olması, tüketicilerin bu konuda restoranlara çekilmesini sağlarken, McDonald’s pastadan en büyük payı alan firmalardan birisi oldu. Öyle ki açıklanan rakamlar Türkiye’de en çok tercih edilen restoranlardan birisi odluğunu gösterirken, McDonald’s bu aşama sonrasında 2018 hedeflerinde de revizeye gitti.

İstihdama Katkı Sağlıyor

Uçanlar yaptığı açıklamasında “Yarattığımız istihdamla, çalışanlarımıza sunduğumuz imkân ve fırsatlarla, tedarikçilerimizle birlikte oluşturduğumuz sistemle işimizin kalbine koyduğumuz tüketici ihtiyaçlarına odaklandık ve hedeflerimizi aştık” diyerek durumu özetlerken, tüketiciyi kazanan fast food markası bundan sonraki süreçte Türkiye’deki pastadan daha fazla pay alabilmek adına çalışmalar yapacak.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.