5 Yıldızlı İftar Sofraları Bu Sene El Yakacak

Her Ramazan döneminde iftar etkinlikleri de düzenlenirken bu yıl 5 yıldızlı iftar sofralarındaki kişi başına ücret 200 TL’ye kadar çıktı. İşte Ramazan’da iftar yemekleri için ücretler.

Her Ramazan’da olduğu gibi bu yıl da yine iftarlarda lüks oteller ve lokantalar dolacak. Ramazan’a özel olarak menülerle ziyaretçilerini ağırlayacak mekanlarda menüler ve fiyatlar da belli olmuş durumda. Yapılan tanıtımlarda iftar sofralarında 59 TL’den başlayan fiyatlarda tavan fiyatlar 200 TL’ye kadar çıkıyor.

En Ucuz Yer Belediyede

İstanbul’da iftar menüsünü en ucuz şekilde yemek isteyenlerin adresi ise bu yıl da yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesisleri olacak. Belediye tarafından yapılan açıklamalarda çorba, ara sıcak, kırmızı et, salata, meşrubat, çay ve tatlıdan oluşan iftar menüsünde fiyat 35 TK.

Fiyatlar 40 TL’den Başlıyor

Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl tarafından yapılan değerlendirmede ise iftar yapmanın bedelinin ortalama 40 lira olduğu belirtildi. Fiyatlara mekanın özellikleri etkili olduğu gibi menüde yer alan yemeklerin de etkilediğini söyleyen Bingöl, özellikle son dönemlerde dışarıda iftar yapma alışkanlığının daha da arttığına dikkat çekti. 10 yıl öncesinde iftarların dışarıda yapılma oranının yüzde 10 olduğunu söyleyen Bingöl, şu anda nüfusun yüzde 90’ının Ramazan döneminde en az 1 gece olmak üzere dışarıda yemek yediğini belirtti.  “Artık insanların yüzde 95’i mutlaka bir kere bile olsa dışarıda iftar yapıyor. Kimi otelde, kimi lokantada, kimi de iftar çadırında iftar yapıyor.” diyen Bingöl, bu değişikliğe bağlı olarak da restoran, lokanta ve otellerde bu konuda değişimlerin görüldüğünü ifade etti.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.