Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan 4 Bin Personel Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı için yapılan son açıklamalarda kuruma bağlı devlet kurumlarında görevlendirilmek üzere 4 bin kişinin alınacağı belirtildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yaptığı son açıklama ile alım bekleyen binlerce vatandaşa müjde verdi. Açıklamalara göre kurum bünyesinde görev yapacak 4 bin personelin alınacağı belirtilirken, alımlar ile ilgili detaylar da paylaşıldı.

Alımlarla İstihdama Katkı Sağlanacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılacak bu alımlar, Türkiye’deki istihdama da katkı sağlayacak. Bu konuyla ilgili yaptığı değerlendirmelerde özellikle yeni alımlarla bu konuda ciddi bir desteğin sağlanacağını söyleyen Fatma Betül Sayan Kaya, bakanlık tarafından yapılan desteklere de vurgu yaptı.

“Yardıma İhtiyacı Olana Koşuyoruz”

Türkiye’de yardıma ihtiyacı olan herkese yardım etmeye çalıştıklarını söyleyen Bakan, “Nerede bir yetim varsa, öksüz varsa, yoksul varsa, engelli varsa el uzattıklarını yapılan sosyal projelerle birlikte tüm mazlumlara sahip çıkıyoruz” dedi.

Yeni Personellerle Daha Fazla Kişiye Ulaşılacak

Görev alanı gereği daha çok alanda çalışmalar yapan bakanlık personelleri, her eve gitmeye çalışıyor. Bu kapsamda ise yeni istihdamlarla birlikte bu konuda yardım sağlanacak ve Türkiye genelinde daha fazla kişiye ulaşılabilecek. Türkiye 500 bin engelli yakınına evde bakım desteği verildiğini söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya bu konuda hükümetin çok kararlı olduğunu ve 2002’de 1,2 milyar olan bütçenin geçtiğimiz yıl itibari ile 36 milyar TL’ye çıktığını söyledi. Şu anda Türkiye’de bakanlığa bağlı 3 bin personelin aktif olarak sahada olduğunu söyleyen Bakan, kapı kapı dolaşarak vatandaşlara hizmet sunduklarını belirtti.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.