Ankara’da Ramazan Pidesi Kaç Para? Zam Var Mı?

ATO Başkanı Gürsel Baran, Ramazan ayında satışa sunulacak Ramazan pidesi fiyatları ile ilgili açıklama yaptı. Bu açıklama ile birlitke RAmazan pidesi kaç para sorusu da yanıt buldu.

Her Ramazan öncesinde en çok merak edilen soruların başında “Ramazan pidesi kaç para?” olurken Ankara için yeni bir açıklama yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan isim Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran olurken Baran pide fiyatlarında artışa gidilmeyeceğini söyledi. 2017 yılı Ramazan ayı itibari ile 275 gramlık pidenin 2 liradan, 500 gramlık pidenin ise 4 liradan satıldığını belirten Baran, Ankara’da bu yıl da aynı fiyatlarla pidenin satılacağını söyledi.

Toplantıda Resmen Açıkladı

ATO Ekmek ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi üyeleriyle bir araya gelen Başkan, yapılan toplantılar sonrasında basın açıklaması yaptı. Ramazan pidesi fiyatları ile ilgili ATO Ekmek ve Unlu Mamuller Meslek Komitesinin sıkı bir şekilde çalıştığını ve rapor hazırladığını söyleyen Baran, yapılan görüşmeler sonrasında artış yapılmasının uygun bulunmadığını ve Ramazan pidelerinin aynı fiyat üzerinden satılmasına karar verildiğini söyledi. Bu durum özellikle Ankaralı vatandaşlar için büyük bir fırsat yaratırken aynı fiyat üzerinden satılacak olan Ramazan pideleri vatandaşların alım gücüne de ek bir yük yapmayacak.

“Algıyı Kıracağız”

Fırıncıların yüksek fiyatlı ürün satıyor. yüksek kar marjı elde ediyor gibi eleştirilere maruz kaldığını söyleyen Baran, fiyatların arttırılmadığını ve fırıncıların da bu konudaki eleştirilere karşı korunduğunu söyledi.Baran, “Ramazan ayında sofraların bereketine fırıncılarımız da ramazan pidesi fiyatlarına zam yapmadan katılmış oldu, onların da bereketi çok olsun. Ramazan ayının şehrimize, ülkemize ve dünyadaki tüm Müslüman kardeşlerimize huzur ve bereket getirmesini diliyorum.” dedi.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.