BAĞ-KUR Borcu Olanlara! Af Paketiyle 10 Yıllık Borçlar Düşecek

Türkiye’de yeni ekonomik düzenlemelerle BAĞ-KUR borcu olan vatandaşlara da destek sağlanacak. İşte BAĞ-KUR borcu olan vatandaşlar için yaşanan olumlu gelişme.

Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan son düzenlemeler ile birlikte ekonomik alanda çok ciddi bir hareketlilik yaşanacak. Vergi ve prim borçlarına yönelik yapılandırma ve bir takım düzenlemeleri öngören yeni tasarılar dahilinde BAĞ-KUR borcu olan vatandaşlar da borçlarından kurtulabilecek. Esnaf, çiftçi, isteğe bağlı sigortalıların dahil olduğu BAĞ-KUR sisteminde, Resmi Gazete’de yer alan düzenlemeye göre artık daha avantajlı bir sistem uygulanacak.

Primler Yeniden Hesaplanacak

Yeni yasa ile birlikte dondurulan primler borç dönemindeki değere göre yeniden hesaplanacak ve böylece daha az bir prim borcu ortaya çıkacak. Borç faizleri de silinecek ve aynı zamanda enflasyon farkı hesaplanacak. Şu anda Türkiye’de 700 TL olan aylık ödeme miktarı, yeni düzenleme ile birlikte dönem şartlarına çekilecek. Böylece BAĞ-KUR borcu olan vatandaşlar daha az ödeme yaparak BAĞ-KUR borçlarını kapatma ve aynı zamanda emekli olma şansı elde edecek.

Türkiye genelinde BAĞ-KUR borcu olan vatandaş sayısı oldukça yüksek olurken yeni düzenleme ile birlikte borcu olan ya da borcunu donduran vatandaşların emekli olması adına büyük bir adım atılmış olacak. Düzenlemenin yayınlanması ile birlikte yeni düzenleme yürürlüğe girerken önümüzdeki dönemlerde BAĞ-KUR borçlarına yönelik yoğunluğun olması bekleniyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.