Bakan Albayrak’tan Değişim Çağrısı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamalarda tüm Türkiye’de değişim için çağrı yaptı. İşte konuyla ilgili detaylar.

Türkiye’de 24 Haziran seçim öncesinde siyasilerin temasları da artıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan son açıklamalar Türkiye’de dikkat çekerken Albayrak Türkiye’nin “Büyük ve Güçlü Türkiye” hedefine vurgu yaparak 81 ilde değişim çağrısında bulundu.

Gençlik Festivali’ne Katıldı

Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde bu yıl ikinci defa düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’ne katılan Albayrak, burada gençlerle bir araya gelerek tecrübelerini aktardı. Türkiye’nin dünü ve bugünü iyi anlayarak doğru yarınlara gitmesi gerektiğini söyleyen Bakan, yaşanan olayların da tarih gözlüğü ile bakılmasının daha uygun olacağını belirtti.

“81 Milyonu Kucaklamalıyız”

Tarihte yaşananlara bakıldığında şu anda birlik içerisinde olunması gerektiğini söyleyen Albayrak “Dönemin iki çınarının çekiştiği, hasede düştüğü için tarih sahnesinden yok oluşunu değil birbirini güçlendirdiğinde, omuz omuza verdiğinde ne olduğunu görmek lazım. Bunu da bizim din, dil, ırk, hiçbir şey ayırt etmeden 81 milyonu kucaklayacak bir insan kaynağı sinerjisiyle yapmamız gerekiyor.” dedi.

Türkiye’nin kısa, orta ve uzun vadeli planlarının hazır olduğunu ve bu yolda kararlı bir şekilde ilerlediğini de belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, hedefsiz bir şekilde ülkenin yönetilemeyeceğini ve Ak Parti yönetimi olarak her zaman için Türkiye’nin geleceğinin çizildiğini söyledi.

Neden 2023?

Cumhuriyet’in 100. yılı olması sebebiyle 2023 yılının ara hedef olarak seçildiğini belirten Albayrak, bu durumun siyasi olarak algılandığını fakat bu konuda herhangi bir siyasi durumun söz konusu olmadığını söyledi. Albayrak, “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘münhasır medeniyetler seviyesi’ dediği seviyeye çıkmak için ideallerimiz var.” dedi.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.