Bankaların Bayram Kredi Uygulaması

Yaklaşan kurban bayramı nedeni ile birçok banka müşterilerine zorda kalmasın, rahat bir bayram geçirsin diye kredi imkânları sağlamaktadır. Bankalar genelde çalıştığı müşterilerine kredi olanağı sağlarken bu bayram müşteri ayrımı yapmadan ihtiyacı olan herkese bayram kredisi adı altında kredi vermektedir.

Bu krediler gayet cazip şartlar altında bazı evraklar hazırlanarak verilmektedir. Kredi almak isteyenler için bazı bankalar TC kimlik fotokopisi, maaş bordrosu ya da gelir bordrosu, ikametgâh belgelerini isterken bazı bankalar ise hiç bir belge istemeden bu krediyi vermektedirler. Her bankanın bayram kredisi uygulama şartları farklı olup bazı bankalar kefil olarak ikinci bir şahsın imzasını ve gelir belgesini istemektedirler. Zor durumda olan ya da ihtiyacı olan herkes hiç tereddüt etmeden en yakın bir banka şubesine giderek müracaatlarını yapabilirler. Bu krediler ortalama olarak geri ödeme süreleri iki yıldan beş yıla kadar yapılabilmektedir.

Bankadan bankaya değişen aylık faiz oranları yaklaşık olarak 1.15’lerden başlayarak 1.30’lara kadar çıkmaktadır. Bankalardan alınan kredilerin zamanında geri ödeme taksitleri mutlaka yapılmalıdır. Gününde ödenmeyen ya da aksatılan taksitlerde bankalar faiz uygulaması yapmaktadır. Zor durumda kalmamak için düzenli ödeme yapılmalıdır. Herhangi bir bankaya yaptığınız bayram kredisi şartlarını sağlandıktan ve bankadan onay verildikten sonra ortalama bir ya da iki gün içerisinde paranızı alabilmektesiniz. Bankadan, bankaya değişen kredi miktarları 3000 Türk lirasından başlayıp 40.000 Türk lirasına kadar farklı aralıklarda verilmektedir.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.