Baran’dan İstihdam Çağrısı

Türkiye’deki ekonomi alanında istihdam ile birlikte çözüme gidilebileceğini söyleyen ATO Başkanı Gürsel Baran, istihdam çağrısında bulundu. İşte konuyla ilgili detaylar.

Türkiye’de ekonomik anlamda oldukça önemli bir dönem yaşanırken ülkenin dört bir yanında ekonominin daha da iyi olması adına çağrılar yapılıyor. Konuyla ilgili yeni bir gelişme Ankara’da yaşanırken Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlenen seminer oldukça verimli geçti. ATO tarafından düzenlenen seminere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Mesleki Yeterlilik Kurumu da destek verirken Yeni İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Semineri olarak gerçekleştirilen seminerde ATO Başkanı Gürsel Baran tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekti.

Çözüm İstihdamda

Seminerin açılış konuşmasını yapan ATO Başkanı Gürsel Baran, Türkiye’nin 2023 hedeflerine vurgu yaparak bu konuda ihracat ve istihdamın arttırılması ile birlikte hedeflere ulaşılabileceğini söyledi.

Milli İstihdam Seferberliği

Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli İstihdam Seferberliği ’ne de dikkat çeken Baran, ATO olarak bunu bir görev olarak belirlediklerini ve gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını söyledi.

“1.5 Milyon İstihdam Sağladık”

ATO olarak 1.5 milyon yeni istihdam sağladıklarını söyleyen Baran, özellikle kadın ve gençlere yönelik sağlanan teşvikler ile birlikte ekonomiye destek sağlandığını ifade etti. Baran, “Özel sektör olarak İstihdam Seferberliği’ne destek verdik ve 1,5 milyon yeni istihdam sağladık. Avrupa ülkelerinde istihdam oranları gerilerken Türkiye, kadınlarını, gençlerini işe kavuşturdu. Bu sağlanan başarı, Türkiye’nin geleceği ile ilgili kriz tellallarına verilen en güzel cevap oldu” dedi.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.