BİMcell Turkcell’e Mi Geçiyor?

Türkiye’de operatörler ile anlaşma yaparak özel olarak hizmet veren firmalar, operatörlerin yeni cazibe noktalarından birisi oldu. Turkcell ile BİMcell’in anlaşma yapacağı konuşuluyor.

Türkiye’de binlerce mağazası ile hizmet veren BİM, Türk Telekom ile yaptığı anlaşma sonrasında BİMcell’i de kullanıcılarına sunmaya başladı. Kısa süre içerisinde yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşan BİMcell bu rakamıyla dikkat çekerken başta Türk Telekom olmak üzere bu aboneleri elde tutmak isteyen operatörler, BİM ile görüşmelere başladı.

İlk Hamle Turkcell’den

BİMcell için ilk hamle Turkcell’den gelirken iki kurumun yetkililerin anlaşma masasına oturduğu iddia edildi. Öyle ki 1.5 milyon aboneyi kendi bünyesine çekmek isteyen Turkcell, bu konuda hızlı davrandı. Sektörde şu anda yüzde 44.5’lik oranla lider durumda olan Turkcell, hem güçlenmek hem de sektördeki liderliğini korumak istiyor. Bu nedenle de BİMCell’de yer alan aboneler Turkcell için aynı zamanda cazip durumda.

İlk görüşmede Anlaşma Sağlandı Mı?

Konuyla ilgili gündeme gelen ilk haberlerde BİMCell’in Turkcell’e geçiş konusunda anlaşmanın sağlandığı yönünde. Ekonomik olarak daha iyi şartlar sunan Turkcell, hem uzun süre boyunca BİM ile çalışmayı hem de 1.5 milyon aboneyi kendi tarafına çekmeyi hedefliyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.