Bodrum’da kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli?

Bodrum’da kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler…

Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla’nın en kalabalık ilçesi Bodrum’un nüfusu 164 bin 158. Bölgenin turistik ilçesi olarak dikkat çeken Bodrum’un ekonomisinde turizm ağırlıkta. Tarihi ve doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Bodrum’u öne çıkaran başlıca yerler ise şöyle; Bodrum Kalesi, Myndos Kapısı, Antik Tiyatro, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ve Mausoleion. Türkiye’nin gözde tatil beldesi Bodrum, yurt içi ve yurt dışından çoğu kişinin yazın tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Koyları ve plajları ile ön planda olan popüler bir tatil beldesi Bodrum, her yıl pek çok turisti ağırlıyor. Yaz aylarında nüfusun artış gösterdiği Bodrum’da toplam 53 mahalle bulunuyor. İlçenin en kalabalık mahallesi Çırkan, en az nüfuslu mahallesi Gökpınar. Turizm sektörü için önemli bir ilçe Bodrum, emlak piyasasının da yıldızı parlayan yerlerinden. Yazı Bodrum’da geçirmek isteyenler özellikle Bodrum kiralık daire ilanlarını yakından takip ediyor. Bodrum’da kiralık daire arayanlar için pek çok kiralık daire alternatifi mevcut. Peki, Muğla’nın turistik ilçesi Bodrum’da kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli? Bodrum kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Bodrum’da kiralık daire ararken dikkat edilmesi gerekenler…

  • Araştırma yapın

Tatilseverlerin uğrak yerlerinden Bodrum’da kiralık daire ararken öncelikle araştırma yapmalısınız. İlçe genelinde kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor? Bodrum’un en yüksek ve en düşük fiyatlı mahallesi hangisi? Bölgeye dair kapsamlı bir araştırma ve fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize uygun kiralık daireyi bulabilirsiniz.

  • Lokasyona dikkat edin

Popüler tatil beldesi Bodrum’un neresinde oturmak istiyorsunuz? Yaşayacağınız kiralık daire hastane ve AVM’ye yakın mı? Kiralık daire ararken bu maddeleri göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca oturacağınız bölgedeki demografik bilgileri de incelemesiniz. Örneğin; nüfus yaş aralığı, bölgede yaşayanların eğitim ve sosyo-ekonomik durumunu yakından inceleyerek kararınızı şekillendirebilirsiniz.

  • Beğendiğiniz kiralık daireyi yakından inceleyin

Beğendiğiniz kiralık daireyi yakından incelemelisiniz. Daireyi yakından incelerken ev sahibine, aklınıza takılan soruları sormalısınız. Mesela; Evde tadilat gerektirecek bir durum var mı? Tesisat sağlam mı?  Ev depreme dayanaklı mı?  Diğer taraftan daireyi kiralamaya karar verdiyseniz kira sözleşmesi yapmadan; depozito, ödeme ayrıntıları ve aidat giderleri gibi detaylara dikkat etmelisiniz.

Bodrum kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bodrum kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 1.611 TL, maksimum 2 bin 685 TL arasında değişiyor. Bölgede ortalama kira fiyatı ise 2 bin 148 TL olarak gösteriliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi ise 20 yıl olarak hesaplanıyor.

 

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.