Ek İkramiye Ödemeleri Başladı!

SGK’dan yapılan flaş açıklama, emekli memuru sevindirdi. Bir süredir beklenen ek ikramiye nihayet ödenmeye başladı. SGK tarafından yapılan resmi duyuruda, 30 yıl üzerinde memurluk yapan emeklilere ek ikramiye ödeneceğini bildirdi. Sadece memur emeklilerinin alacağı ek ikramiyeyi elde edebilmek için 7 Ocak 2015 tarihinden önce emekli aylığı bağlanmış olması gerekiyor.

Başvuru Yapılması Gerekiyor!

Ek ikramiye almak isteyen ve hakkı olan memur emeklilerinin başvuruda bulunarak 30 yıl üzerinde çalıştığı süreyi tahakkuk ettirmesi gerekiyor. Ardından değerlendirme sürecine giren emekliler bu süre içerisinde SGK tarafından değerlendiriliyor. Tahakkuk ettirilen zaman için onay geldiği taktirde ek ikramiye alma hakkı elde ediliyor. SGK’nın yaptığı yeni açıklamaya göre ilk ödemeyi 21 mart 2017 tarihinde yapıldığı belirtilmiş. Ocak 2017’den itibaren çok sayıda başvuru alındığı, 2017 öncesine yapılan başvuruların da değerlendirmeye alınacağı da söylendi.

SGK, ek ikramiye kapsamında emekli memurlar için 7500 liraya kadar çıkabilen miktarda ödeme yapacak. Duyuru hakkında resmi yazıyı okumak için “Sosyal Güvenlik Kurumu Ek İkramiye Ödemeleri Duyurusu” sayfasına göz atarak bilgi alabilirsiniz. Resmi açıklama detaylarında hangi memur emeklisi ne kadar ikramiye alacak hepsi detaylı şekilde bildirilmiş durumda.

SGK, ek ikramiye ile memurlara rahat bir nefes aldırırken, emekli promosyonu ile birlikte aynı zamana denk gelmesi ise emeklilere çifte mutluluk yaşattı. Emeklilerin bu zamana kadar en fazla ek ödeme aldığı zaman dilimi yaşanıyor. Promosyon için her ne kadar rakamlar memnun edici olmasa da ek ikramiyeler memur emeklileri için büyük bir önem arz ediyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.