Ek İkramiye Tarihi Belli Oldu!

Memur emeklisinin son günlerde beklediği ek ikramiyeye ilişkin rapor tamamlandı. Promosyonun ardından ek ikramiyeye yönelen emekliler, ikramiyeyi almak için gün sayıyor. Ek ikramiye, 7 Ocak 2015 tarihinden önce emekli olan memurları kapsadığı açıklandı. Tabi şartlardan en önemlisi, 30 yıl veya üzeri çalışmış olmaları.

Ocak 2017 İtibarı ile gündeme gelen ve kabul edilen ek ikramiye konusu, yasalaşmıştı. 3 Ay içerisinde ödeme yapılacağı belirtilmesine rağmen Şubat ayı boş geçmiş ve gözler Mart ve Nisan aylarına çevrilmişti. Şimdi ise ödemeye ilişkin net tarih verilmese de Mart ayında ödemelerin başlanacağı belirtiliyor. Resmi bir açıklama olmasa da memur emeklileri bu ay sonu ek ikramiyelerini almaya başlayabilecek.

Maksimum Ödeme 7500 TL!
Emekli memur vatandaş alacakları ikramiye tutarını merak ediyor. Tutar en fazla 7500 lira olacak şekilde dağıtılacak. SGK’nın bu konuda titiz bir çalışma yürüttüğü ve dosyanın tamamen hazırlıklarını tamamladığı belirtiliyor. Ödemeden yararlanacak kişilerin alacağı ücretler, 30 yıl üzerinde kaç yıl çalıştığına bağlı olarak hesap edilecek. Yani 30 yıldan sonra her bir yıl için ek ikramiye verilecek. 30 yıldan 1 ile 2 yıl fazla çalışan farklı ödemeler alacak.

Son Başvuru 27 Ocak 2018!
İkramiye alma hakkı olan ve şartları yerine getiren emeklilerin 2018 Yılı Ocak ayını 27’sine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. İlk ödemeler Mart veya Nisan ayından itibaren başlaması beklenirken, yıl içerisinde ödemeler başvuranlara hızlı şekilde aktarılacak. Eğer 1 yıllık belirtilen süre içerisinde ikramiye almak için başvuruda bulunulmazsa, o hak kaybedilecek. Başvuranların ödemeleri 3 ay içerisinde kesin alacağı da belirtilmiş durumda.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.