Emekli Maaşları 28-29 Ağustos Tarihinde Yatacak!

Bayram sebebiyle 10 günlük resmi tatil yapılacak olması, emeklilerin ödeme gününün değişmesine sebebiyet verdi. Bir çok emekli, tatile denk gelen ödeme günü sebebiyle emekli aylığını ne zaman alacağını merak ediyor. Genellikle resmi ve dini bayramlara denk gelen günlerde, özel gün öncesinde ödeme yapılması, acaba yine bayram öncesi ödeme yapılır mı sorularını akıllara getirdi. Açıklama ise bugün geldi. SGK, emekli maaşlarının yatacağı tarihi açıkladı.

28-29 Ağustos Tarihlerinde Ödemeler Yapılacak!
Emekli aylıklarının yattığı tarih kurban bayramına denk gelen emeklilerin maaşları kurban bayramı öncesinde yatacak. SGK, açıklamasında emekli maaşlarının 28 ve 29 Ağustos tarihlerinde yatacağını duyurdu. İkramiye beklentisi karşılanmasa da bayram öncesi maaşların yatması, emekliyi bayram öncesi rahatlattı diyebiliriz.

SGK açıklamasına bakıldığında Emekli dul ve yetim aylığı alanlar da yine kurban bayramı öncesinde maaşlarını alabilecekler. Emekli Sandığı emeklisi, dul ve yetim aylığı, şehir yakınları ve gaziler 1-5 Eylül 2017 tarihlerinde ödenmesi gereken aylıkların 28 ve 29 Ağustos tarihlerinde ödeneceğini duyurdu.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.