Emekli Promosyonu Almak İçin Acele Etmeyin!

Bankalarda promosyon ödemeleri ve yeni sözleşmeler nedeniyle sıkı bir yoğunluk yaşanırken, %10’luk kesim promosyon ödemelerini ceplerine koydu. Toplamda 11 buçuk milyon kişinin alacağı promosyon için yeni gelişmeler yaşanıyor. İlk etapta SGK ile bankalar arasında yapılan anlaşmaya göre 300 ile 450 lira arasında değişkenlik gösterecek olan promosyon ödemeleri, kişinin aldığı maaşa göre ödeniyor. 1000 Lira altı maaş alanlara 300, 1000 ile 2000 lira arasında maaşı olanlara 375, 2000 Lira üzerinde maaş alanlar ise 450 lira promosyon ödemesi almaya hak kazanmıştı. Yapılacak 3 yıllık sözleşme ile alınan bu ödemelere ilave olarak bankaların bonus vereceği de ortaya çıktı.

Bankalarda Promosyon Bonusu Olacak!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, konuşmasında bankaların rekabet edebilmesi için bir ortam oluşturduklarını, bu rekabet ortamında bankalar isterlerse belirlenen tutarın üzerinde tutar ödemekte özgür olduğunu dile getirdi. Böylece bankalar arası promosyon ödeme miktarları değişiklik gösterecek. Değişimler ise ne kadar farklılık yaratacak henüz bilinmiyor. Şuan için bankaların ödediği tutarlarda farklılıklar yok.

Sözleşme İçin Acele Etmeyin!
Bankaların promosyon için rekabete açık olduğunu, belirlenen rakamların asgari tutar olarak belirlendiğini ve daha alt rakamda ödeme yapılmayacağı konusunda anlaşma yapıldığını vurgulayan Müezzinoğlu, bankaların belirtilen asgari rakamın üzerine çıkmasının mümkün olacağını ve rekabete açık olduğunu belirtti. Emekliden yana olumlu olacak bu gelişmenin ardından bankalardan bonus beklediklerini de belirten bakan, rekabetin emeklilere fayda sağlayacağını dile getirdi.

Emeklilerin ise bu açıklamalardan sonra beklentisi yükseldi. Bu günlerde sözleşme için bankalara gidecek olan emeklilerin ise acele etmemesi daha uygun olacak gibi görünüyor. Acele edenlerin taban rakamlardan ödeme aldıkları görülüyor. Acele etmeyenler ise bonus kazanabilir. Rekabet nedeniyle önümüzdeki hafta ve aylar içerisinde bankalar promosyon ödemelerine ilave olarak cüzi rakamda ilave ücretler verilebilir. Bankalar bonus olarak ilave ücret yerine bankanın hizmetlerine yönelik çeşitli avantajlar da sunabilir.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.