Emekliler İçin Yarış Başladı!

Bankalarda emekli alarmı! Promosyon ödemeleri başladı, rekabet ise geçte olsa başladı. Daha yüksek ödeme yapacak banka arayan emekliler, bu konuda henüz beklentileri karşılayan bir banka bulamazken, farklı şekilde avantajlar sunan bankalar ise arttı. Bir çok banka, 3 yıllık promosyon sözleşmesi yapan emeklilere farklı öneriler sunuyor.

Ücretsiz Hizmetler Arttı!
SGK ile anlaşmaya varan bankalar, emeklilerin kendileri ile çalışması için .eşitli yollara başvururken bunlara eklenen son yenilikler ise ücretsiz uygulamalar oldu. Bankaların sözleşmeye karşılık, sözleşme süresi boyunca havale ve EFT ücreti almama gibi bir avantaj sunuyor. Tabi her banka için geçerli olduğunu söylemek mümkün değil. EK olarak otomobil sahibi olanlara ise ücretsiz HGS etiketi verildiği de söyleniyor.

Farklı Faiz Oranları!
Emeklilere en büyük avantaj olabilecek farklılık ise faiz oranları. Emeklinin, anlaşma yaptığı banka üzerinden kredi çekmek istemesi, daha düşük faiz oranları ile geri ödemesini yapabileceği anlamına geliyor. Bu yönde girişimlerde bulunan bankalar, son yıllarda şikayet edilen yüksek faiz oranlarını emeklilere yansıtmayacak ve farklı oranlarda kredi verebilecek.

Maaşınız Evinize Gelsin!
Promosyon kapsamında bir diğer yenilik ise maaşın eve getirilmesi. Bazı bankaların maaşları eve kadar ücretsiz şekilde getirdiği ve maaşı teslim ettiği ortaya çıktı. Özellikle evde bakım hizmeti alanlar, yürümekte zorluk çeken emekliler için güzel bir düşünce olduğu görülüyor. Bankaların rekabete hızlı bir giriş yapması, vatandaşın da ilgisini çekmiş durumda. Fakat asıl beklenen promosyona zamlı ödeme henüz yeterli miktarlara ulaşmış değil.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.