Emeklilere Öncelik Tanınacak!

Emekliler için yeni projeler yolda! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, yeni yaptığı açıklamalarda gelir düzeyindeki eşitsizliğe değinerek zaman içerisinde dengenin sağlanacağını belirtti. Mehmet Müezzinoğlu, gelir dağılımındaki olumsuzluklardan vatandaşların en az şekilde etkilenmesini istediklerini belirtirken emeklilere zaman içerisinde yer alacak projelerde öncelik tanınacağını bildirdi.

İlk hedefin tüm bireylerin emekli olabileceği bir sistem oluşturmak ve herkesin emeklilik sisteminde yer almasını sağlamak olduğu belirtilirken, emekli maaşı seviyesinin daha yukarı çekileceği açıklandı. İyileştirmenin kademeli olarak son yıllarda gerçekleştirildiği gibi devam etmesi bekleniyor.

Emeklilere En Büyük Avantaj Ev!
Emekli maaşlarındaki iyileştirme, tek başına yeterli görülmezken, emeklilere çok fazla önceliğin tanınacağı da açıklandı. Emekliler için ev alma şartlarında kolaylık sağlandığına yönelik konular gündemde yoğun şekilde yer alsa da, emekliler tarafından bakıldığında bunun çok gelişmiş düzeyde olmadığı görülüyor. Mehmet Müezzinoğlu, emekli vatandaşın ev sahibi olabilmeleri için çeşitli destekler sunulacağını bildirdi. Ne tür destek olduğu belirtilmezken daha uzun vade planlaması, devlet desteği, fazisiz kredi gibi imkanlar ilk akla gelen destekler olarak emeklilere tanınabilir.

Gelir dağılımına ilişkin de aydınlatma da bulunan Müezzinoğlu, bu konuda adaletsizlikler olduğunu, zamanla bu dengenin yerine oturacağını bildirdi. Gelir düzeyindeki denge, emekliler arasında da ciddi farklılıklar oluşturuyor. Günümüzde 1000 lira altında ya da 2000 lira üzerinde maaş alan emekliler var. Aradaki uçurumun da dengelenebileceği düşünülüyor.

Açıklamaya göre önümüzdeki günlerde ev almak isteyen emeklilere önemli avantajlar, maaşlarda iyileştirmeler, gelir düzeyinde daha dengeli rakamlar ve çalışma hayatında fırsat eşitliğine yönelik yenilikler olacak.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.