Emekli’nin Gözü Temmuz Ayında!

2017 yılı, adeta emeklilerin yılı oluyor. Mart ayı itibariyle promosyon ve ikramiye ödemelerine kavuşmaya başlayan emekliler için, bu kez de maaş zammı yolda. Temmuz ayında gerçekleşecek maaş artışının SSK ve Bağ-Kur’lu emekliler için yüzde 3.59, memurlar için ise yüzde 4.59 olması bekleniyor.

Temmuz Ayı İçin Tahminler Başladı!
Hükümet, 2017 yılında emeklileri sevindireceklerinin müjdesini vermişti. Bu doğrultuda gerçekleştirilenler ise, hükümetin vaatlerinin doğruluğunu ortaya çıkardı. 2017 başında, yaklaşık 11.5 milyon emekli vatandaşımız için harekete geçen hükümet, emeklilerin yüzünü güldürmeye yılın ilk ayından başladı. 2017 Ocak ayında açıklanan zammın ardından, Mart ayında promosyon ödemeleri başladı ve şimdiye kadar 4 milyon emekli bu haktan yararlandı. Mayıs ayı sona erene kadar, bütün emeklilerin kazandıkları promosyonları cebine koyması bekleniyor. Son olarak memur emeklileri için de bir sevindirici haber daha gelmişti.

408 bin memur emeklisine ek ikramiye ödemesi yapılacağının açıklanmasının ardından, başvuruda bulunan 90 bin emekli 700 TL’lik ödemeleri bu aydan itibaren almaya başlayacak. Tüm emeklileri sevindirecek son haber ise, Temmuz ayı için geldi. Temmuz ayında emekli maaşlarına zam yapılacak, ancak zam oranları henüz kesinleşmiş değil. Enflasyon oranlarına göre belirlenecek zammın, SSK ve Bağ-Kur’lu emekliler için yüzde 3.59, memurlar için ise yüzde 4.59 olması bekleniyor. SSK ve Bağ-Kur’lu emekliler’in ilk 6 aylık dönemde meydana gelecek enflasyon oranlarına göre zam alacağı yeni uygulamada, memur emeklileri zamlarını toplu sözleşme kapsamında yüzde 4 zam şeklinde ve eğer ilk 6 aylık enflasyon miktarı yüzde 3’ü aşarsa da enflasyon farkıyla zam alacaklar. Bu oranların bekleniyor olmasının en büyük nedeni de, Merkez Bankası’nın ilk 6 aylık dönemde beklenen enflasyon oranını yüzde 3.59 olarak açıklaması.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.