Endüstri 4.0 Tartışıldı

Endüstri 4.0 için hazırlanan Türkiye’de üçüncü oturum da gerçekleşti. Endüstri 4.0 için özellikle nitelikli eleman gücüne dikkat çekildi.

Endüstri 4.0 oturumu, Yıldız Teknik Üniversitesi, Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) ve Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD)  ortak çalışması olarak düzenlendi. FETSO’da yapılan etkinlikte konuyla ilgili önemli değerlendirme FESTO Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Türüdü tarafından yapılırken Türüdü yaptığı açıklamada nitelikli elemana dikkat çekti. Türüdü,  “En çok T tipi eleman işimize yarıyor. Her işten biraz anlayacak. Ama bir işi çok iyi bilecek. Bu insan tipi her yerde aranılır olur” dedi.

“Endüstri 4.0 Üretimde /Bir Araç”

Almanya’nın 4 yıldan beri Endüstri 4.0 üzerinde çalıştığını söyleyen Türüdü, Türkiye’nin de bu konuda önemli adımlar attığını dile getirdi. Üretimde seri ve iyi bir şekilde satış yapabilmek adına Endüstri 4.0’nın büyük katkılar sağlayacağını söyleyen FETSO Başkanı, bu geçişin başarılı bir şekilde yapılması halinde daha sorunsuz ve iyi bir dönemin yaşanmaya başlanacağını belirtti.

Oturumda Türkiye’nin hukuki ve teknolojik altyapı olarak bu duruma hazır olması gerektiğine vurgu yapılırken, siber güvenlik ve eğitim gibi farklı sektörlerin de bu konuda önemli olduğu ve çok geniş bir alanda farklı sektörlerin ortak çalışması ile Endüstri 4.0 için hazır olunabileceği belirtildi.

Endüstri 4.0 Neleri Değiştirecek?

Oturumda yapılan konuşmalara göre Endüstri 4.0 ile birlikte pek çok konuda değişiklik yaşanacak. Sürekli organizasyon, yapı değişimi, bilgili ve yetkili kişilerin artması, rekabet ve işbirliği artışı, T yapısına uygun personeller Endüstri 4.0 için olmazsa olmazlar arasında yaşanacak.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.