Flaş Haber: Dumankaya’nın 6 Şirketi Tasfiye Edilecek

TMSF tarafından yapılan yeni açıklama, büyük bir gündem yarattı. Açıklamalara göre Dumankaya’nın 6 şirketi tasfiye edilecek. İşte konuyla ilgili son detaylar.

TMSF tarafından yapılan yeni açıklamalar Dumankaya Holding’e bağlı şirketler adına önemli bir gelişmeyi duyurdu. Yapılan açıklamalar sonrasında gündemde en çok konuşulan konulardan birisi bu olurken, Dumankaya’ya ait olan 6 şirketin tasfiye edileceği belirtildi. Şu anda özellikle inşaat şirketi ile adından söz ettiren Dumankaya Group için böyle bir haberin gelmesi Türkiye’deki ekonomik durum için tartışmaları da beraberinde getirdi.

Resmen Açıklandı

TMSF tarafından yapılan yazılı açıklamada “Grup Şirketlerinin tasfiyesine ve sicilden terkin olunmasına dair hazırlık işlemleri ile ilan ve bilançonun hazırlanması işlemlerine yönelik olarak 6758 sayılı Kanunun 19’ncu Maddesinin Uygulamasına İlişkin Usul ve Esaslar hükümleri gereği şirketin hazırlanacak bilançosu esas olmak üzere; denildi. Açıklamalarda ek olarak alacaklı olan kişilerin de bildirimde bulunması istendi. Gerekli belgeler ile birlikte başvurunun yapılacağı ve başvuru detayları ile ilgili bilgiler aktarılırken, aynı zamanda şirket mallarını elinde bulunduran kişilere de uyarı yapılarak tevdi edilmesi istendi.

Hangi Şirketler Tasfiye Edilecek?

Açıklamalarda Dumankaya’ya ait hangi şirketlerin tasfiye edileceği de ifade edilirken açıklamalara göre tasfiye edilecek 6 şirket şöyle;

1) Dumankaya Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş.

2) Dumankaya Holding A.Ş.

3) Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme A.Ş.

4) Dumankaya ve Mazaya İnşaat A.Ş.

5) Shov Oto Sanayi ve Ticaret A.Ş.

6) Dumankaya Teknoloji A.Ş.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.