Formalite Azaldı!

Bankaların promosyon protokolünde artık formaliteyi yavaş yavaş kaldırdığı gözlemlendi. Bankalar, promosyon ödemesi için emeklilere ilk haftalarda çok sayıda evrak imzalatıp form doldurmasını istiyordu. Fakat hızlı şekilde alınan kararlar ve sunulan avantajlarla birlikte emekliler için daha avantajlı hale gelebilme yarışında bulunan bankalar, çeştli formaliteleri ortadan kaldırarak emeklilere daha kolay bir sözleşme yapmasını sağlıyor.

Gereksiz Evrak İmzalatmaya Son!
Bankalar, şu günlerde çok sayıda form doldurulması yerine sadece kimlik kartı ile başvuruda bulunulma imkanı sağlamış durumda. Emekli bireylere okunamayacak kadar fazla evrak imzalatan bankalar, bu yönde değişiklik yaparken, hala çok sayıda imza ve form doldurtan bankaların da olduğu düşünülüyor. Fakat yakında tüm bankaların sadece kimlik kartı ile başvuru yapmasına imkan tanıyacak.

Bu konuda bankaların gelişim göstermesinin ardında yatan sebeplerden biride SGK’nın açıklaması. SGK, bankaları, emeklileri zor durumda bırakmama adına gereksiz imzaların attırılmaması konusunda ricada bulunmuştu. Bunun üzerine bankalardan hızlı şekilde gelen hamle sayesinde formaliteden imzalatılan onca sayfalar artık rafa kaldırıldı. Emekliler, artık promosyon sözleşmesi imzalamak için dakikalarca işlemin bitmesini beklemeyecek. Sadece bir tek imza ve kimlik kartının yanınızda olması ile birlikte işlemler tamamlanabiliyor. Emeklilere sağlanan bu kolaylık, bankalardaki yoğunluğu ve sıraları da olumlu yönde etkiledi.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.