Galatasaray’ın Meşhur Florya Arsası Ne Olacak? Yeni Gelişmeler Var

Galatasaray’a ait Florya arsası ile ilgili yeni gelişmeler var. Açıklamalara göre Florya arsası için 5 Nisan günü ihale yapılacak.

Galatasaray Kulübü yönetiminin ve camianın uzun zamandan beri beklenti içerisinde olan Florya arsası ile ilgili planlar nihayet gerçekleşiyor. Konuyla ilgili ypaı9lan son açıklamalarda arsa için ihaleye çıkılacağı belirtilirken, ihale ile birlikte bölgedeki imar hareketleri de başlayacak. Bugüne kadarki süreç içerisinde soru işaretleri ile akıllarda sürekli yer edinen Florya arsası, böylece tamamlanmış olacak.

5 Nisan’da Florya Arsası İhalesi Var

Galatasaray’ın İstanbul Florya’daki arsası için ihale 5 Nisan’da yapılacak ve ihaleyi alan firma, 2 katlı binalar yapılacak. Daha önce Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında sözleşmeler yapılırken, protokol bu ihale ile birlikte geçerlilik de kazanmış olacak.

Galatasaray’ın Payı Yüzde 80

Florya arsası için yapılan anlaşmaya göre ise Galatasaray’ın bu projeden geliri yüzde 80 oranında olacak. Yüzde 20 ise Emlak Konut GYO tarafından alınacak. Riva ve Florya arsası için yapılan bu anlaşmalar Galatasaray’a aynı zamanda ekonomik bir katkı da sağlayacak. 5 Nisan’daki oturumda hangi firmaların talip olacağı ve ihaleye gireceği de belli olmuş olacak.

Arsalar Birleştirilecek

Galatasaray ile yapılan anlaşma sonrasında Emlak Konut tarafından stratejik bir satın alma da yapılmıştı. Arsanın yanında yer alan 40 bin metrekarelik büyük alan Emlak Konut GYO tarafından satın alındı ve böylece iki arsanın birleştirilmesi ile birlikte çok büyük bir alan ulaşılmış oldu. İnşaat alanlarının bu bölgeler üzerine yapılacağı öğrenilirken, toplamda 63 bin 230 metrekarelik arazide 55 bin 98 metrekare inşaat alanı olacak. Parktan dini tesislere kadar pek çok farklı yapının yer alacağı dev kompleks, İstanbul için de yeni bir yaşam alanı olacak. Açıklamalara göre yüzde 5’lik bir oranda da ticari alanlara yer verilecek.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.