GençBizz Projesi İle Gençlere Destek Sağlanacak

Türkiye’de İzmir bölgesinde başlatılan GençBizz Projesi’nde bu yıl 3. Dönem de başarılı bir şekilde tamamlandı. Gençlere büyük bir imkan sağlayan bu proje yeni girişimcilere destek sağlıyor.

Türkiye’de ilk defa 2015-2016 döneminde başlatılan GençBizz Projesi’nde İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Kalkınma Ajansı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İzmir Ticaret Borsası, TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı yer alıyor. Kurumlar tarafından desteklenerek daha fazla kişiye ulaşan projede şu anda 2017-2018 dönemi geride bırakıldı. Proje dahilinde 180 öğretmene özel olarak eğitimler verildi ve özellikle öğrencilerin bu alana ilgi gösterilmesi amaçlandı. Bu kapsamda ise 90’ı aşkın girişim değerlendirmeye alındı.

Girişimcilik Programları Başladı

Türkiye genelinde yüzde 95’i devlet okulu olmak üzere 300’ü aşkın okulda girişimcilik programını hayata geçirilirken İzmir bölgesinden başlayan ateş, pek çok genci de harekete geçirdi. Türkiye’de proje dahilinde 351 sanal şirket kurulurken ilk eleme ile birlikte bu şirketlerin sadece yüzde 29’u finale kalabildi. 10 bin öğrenci ile devam ettirilen finallerde Impact adı verilen şirket birinci oldu.

Yılım Girişimcisi Belli Oldu

TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyesi Zeynep Öner’in mentörlüğünü yapmış olduğu İzmir Atatürk Lisesi öğrencileri ‘Impact’ adlı şirketi finalde birinci olmayı başardı. Impact projesinde atık yağların çevreci bir şekilde toplanması ve çevreye olumsuz katkı yapmasını engelleyen bir sistem geliştirildi. Proje ile birlikte oldukça dikkat çeken gençler aynı zamanda yatırım imkanı da elde etti.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.