Girişimlere Finansal Destek Müjdesi

Girişimcilere yönelik yeni bir dönem başlatan İş Bankası,  doğru girişimcilere destek vererek finansman sağlayacak. İşte konuyla ilgili detaylar.

İş Bankası tarafından başlatılan bu yeni dönem ile birlikte ilk açıklama ise İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’den geldi.

Workup Girişimcilik Devam Ediyor

Girişimcilere destek sağlanması adına Workup Girişim Programı başlatan Türkiye İş Bankası bu projenin devamı olarak Demo Day etkinlikleri düzenlemeye başladı. Bu etkinliğe katılarak açıklamalarda bulunan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ise girişimcilerin özellikle hata yapmaması ve bu konuda sorunsuz bir şekilde gelişmesi adına ise kurum olarak destek sağlayacaklarını söyledi. Kaynakların verimli kullanılması adına girişimcilerin destek alma konusunda hata yapmamasının önemli olduğunu söyleyen Bali, günümüzde çoğu girişimcinin sadece paraya odaklandığını ve bunun da büyük bir yanlış olduğunu ifade etti.

230 Girişimciye Ulaşıldı

Girişimlerin büyümesi adına mentorlukten eğitime kadar her aşamanın çok önemli olduğunu belirten Bali, bugüne kadarki süreç içerisinde 230 girişimciye ulaşıldığı da hatırlattı. Bali, “Girişimleri hem İş Bankası’nın hem de iştiraklerimizin müşteri ağı ile buluşturuyoruz. Müşteriyi bulmak, ona kendini tanıtmak ve onun üzerinden bu fikri realize edebilmenin çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Yeni ekonomide girişimcilerin büyük bir öneme sahip olduğunu ve doğru girişimlerin desteklenmesi gerektiğini belirten Bali, teknoloji girişimlerine de gerekli önemin gösterildiğini belirtti.

Sadece Türkiye’de değil dünya genelinde belirli lokasyonlarda merkezler kuran İş Bankası SoftTech’e bağlı olarak Silikon Vadisi’nde de yer alıyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.