GSS Borcu Birikenler Dikkat!

Genel Sağlık Sigortası nedeniyle yüksek borç tutarı biriken vatandaşa müjde! GSS kapsamında yüksek borç tutarı gözüken vatandaşların ödemelerinde değişiklik yapılacak. Bu döneme kadar en yüksek fiyatlandırma üzerinden borçlanan vatandaşlar, SGK’ya başvurmaları halinde borçları minimum ödemeye düşürülerek yeniden yapılandırılacak. 1 Nisan 2017’den itibaren yapılacak olan düzenlemeye göre, belirtilen tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde başvuran vatandaşların borcu düşürülecek.

Sabit GSS ödemesi sistemine geçilecek olması nedeniyle 1 Nisan’dan itibaren herkes 53 lira ödeyecek. Bu zamana kadar yüksek tutarlar hesabına yansıtılan vatandaşlar, başvuru yapmaları halinde o tutarlar minimuma düşürülecek ve ödeme kolaylığı sağlanacak. İsteyen 12 taksitte geçmiş borçlarını ödeyebilecek.

53 Lira Olarak Ödemeye Devam Edilecek!
GSS Prim borcunu ödemeye devam edecek olanlar ödemelerini 53.32 TL olarak ödemeye devam edecek. Geriye yönelik borç ödemesi yapmayanların ise sağlık hizmetlerinden yararlanamayacağı belirtiliyor. Acil durumlarda problem yaşanmaması için tüm vatandaşların SGK’ya giderek gerekli işlemleri yapması önerilmekte.

53 Liralık ödeme sistemi ise bir çok kişiyi rahatlatmış durumda. Yıllardır yüksek rakamlar çıkartılan vatandaş, artık eşit miktarlarda ödeme yapacağı için mutlu. Ödenmesi istenen tutarın düşük düzeyde olması da yine yüz güldüren önemli bir detay. Maddi durumu iyi olmayanlar için de 53 lirayı ödemek zor olmayacak.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.