Hangi bankalar bedelli askerlik kredisi veriyor? Bedellide aylık taksitler kaç para?

Bedelli askerlik kredisi konusunda Türkiye’de büyük bir beklenti oluşmuş durumda. Şu ana kadar hiçbir banka tarafından Bedelli askerlik kredisi konusunda resmi bir açıklama yapılmış değil. Bu nedenle Bedelli askerlik kredisi ile askerlik yapmak isteyenlerin mevcut kredilere göre işlem yapması gerekiyor.

Hükumet tarafından yapılan uzun çalışmalar sonucunda bedelli askerlik için karar verildi ve 25 yaşındakilerin 15 Bin TL karşılığında bedelli askerlik yapabileceği açıklandı. Bu haber açıklandıktan hemen sonra durumu yeterli olmayan ve nakit problemi yaşayan bireyler askerlik için kredi kullanma yollarına başvurmaya başladı. Bu yazımızda sizlere Bedelli Askerlik kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verecek ve askerliğiniz için en doğru krediyi kullanabilmenize yardımcı olacağız. Gelinen son noktada ise bedelli askerliğin 25 Yaş ve 15 Bin TL olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Bedelli Askerlik Kredisi Kullanılabilir Mi?

Uzun süredir beklenen bedelli askerlik, torba yasanın mecliste kabul edilmesiyle beraber onaylandı ve yürürlüğe girdi. Bedelli askerlik ve diğer tüm şartlar da meydana gelmeye başladığından beri akıllara takılan sorulardan birisi de kredi çekerek bu bedel ödenebilir mi gibiydi. Bedelli askerlik yapabilmek için elbette bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanabilir ve bedeli bu şekilde ödeyebilirsiniz. Hükümetin belirleyeceği şartlar üzerinden yola çıkarak, bankaların hazırlamış olduğu bedelli askerlik kredisi paketlerinden de faydalanabilirsiniz. Ancak bütçenize en uygun krediyi seçmeniz çok önemli. Örneğin yalnızca bedelli askerlik tutarı kadar kredi çekerek mantıklı bir planlama yapmalısınız. Bunun üzerine çıktığınız taktirde ödemelerde problem yaşama ihtimaliniz de artabilir.

Bedelli askerlik için kredi çekmeden önce belirli noktalara dikkat etmelisiniz. Daha önce hiç çalışmadığınız bir banka sırf bedelli askerlik kredisi adı altında kredi verdiği için o banka ile çalışmanıza gerek yoktur. Örneğin maaş aldığınız bankanız size daha olumlu bir gözle bakacağı için bu bankayı tercih etmelisiniz. Kredi puanınız yüksek ise de sürekli çalışmış olduğunuz bankanızı tercih ederek kredi kullanabilme olasılığınızı da oldukça arttırmış olursunuz. Eğer bu yönlere dikkat ederseniz kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Aslına bakarsanız da bedelli askerlik kredisi adında bir kredi yoktur. Normalde bu kredi ihtiyaç kredisidir ve belirli dönemlerde örneğin bahar kredilerinde veya bayram kredilerinde olduğu gibi isim değişikliği yapılarak sunulan ihtiyaç kredileridir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018
Yazımızın ilk bölümlerinde de bahsettiğimiz gibi aşağıda listelenen bankalardan öncelikle size en yakın olanı yani çalışmış olduğunuz bankayı seçmeniz her zaman en mantıklısı olacaktır. Çalışmış olduğunuz bankalar size daha olumlu gözle bakacaktır. Ancak bu kredide de diğer kredilerde olduğu gibi en önemli etken kredi notunuzdur. Kredi notunuz düşük, daha önceki ödeme siciliniz olumsuz ise maalesef bu krediyi kullanma şansınız da düşecektir ve banka sizden ek teminatlar isteyecektir. Ancak yine de umudunuzu yitirmeye gerek yok, aşağıda listelemiş olduğumuz bankaları deneyerek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar
ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.74
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 596,84 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 21.561.24 TL

Yaptığımız araştırmalara göre şimdilik en uygun faizi veren banka ING Bank. Eğer ING Bank üzerinden başvuru yapacaksanız %1.74 faiz oranı ile 15.000 TL krediyi 36 ay vadede aylık 596 TL taksitlerle kullanabilirsiniz. ING Bank’da faiz oranları kredi notunuza göre değişiklik gösterebilir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar
QNB Finansbank Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.79
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 609.57 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 21.767,52 TL

Uygun faiz oranları ile bedelli askerlik kredisi veren bankalar olarak söyleyebileceğimiz bir diğer banka ise QNB Finansbank. Eğer QNB Finansbank üzerinden başvuru yapacaksanız %1.79 faiz oranı ile 15.000 TL krediyi 36 ay vadede aylık 609 TL taksitlerle kullanabilirsiniz. QNB Finansbank’da faiz oranları kredi notunuza göre değişiklik gösterebilir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar
Türkiye İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.80
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 603.72 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 21.808.92 TL

Bedelli askerlik kredisi veren bir diğer banka ise Türkiye İş Bankasıdır. Türkiye İş Bankasından 15 Bin TL’lik bir krediyi %1.80 aylık faiz oranı ile, 603 TL’lik taksitlerle kullanabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar
TEB Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.95
TAHSİS ÜCRETİ: 0 TL!
AYLIK TAKSİT: 621.10 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 22.359,60 TL

Bir diğer bankamız ise CEPTETEB bankasıdır. CEPTETEB, TEB Bankası’nın bir yan kuruluşudur ve değişik hizmetleri vardır. Örneğin yukarıdaki kredide Kredi Tahsis Ücreti öderken, CEPTETEB ile kullanacağınız kredilerde kredi tahsis ücreti ödemezsiniz. CEPTETEB Kredisine İnternetten, SMS yoluyla ve Mobil Uygulama üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

bedelli askerlik kredisi veren bankalar
AKBANK Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %2.09
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 643.50 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 23.027.61 TL

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar listemizdeki diğer banka ise Akbank. Akbank üzerinden yukarıdaki şartlar doğrultusunda kredi kullanabilirsiniz. Eğer akbank ile çalışıyorsanız internet üzerinden ve SMS yoluyla da başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar
Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %2.14
TAHSİS ÜCRETİ: 78.75 TL
AYLIK TAKSİT: 643.50 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 23.244.73 TL

Bir diğer bankamız ise Garanti Bankasıdır. Ne yazık ki diğer bankalara göre faiz oranı biraz daha yüksektir. Öncelikli olarak diğer bankaları tercih edebilir, Garanti Bankası ile çalışıyorsanız da direkt olarak internet bankacılı ve SMS yoluyla başvuruda bulunabilirsiniz.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.