HGS Cezalarında Artık 4 Kat Ceza Alınacak

Hızlı Geçiş Sistemleri’ni usulsüz bir şekilde kullanan kişilere geçiş ücretinin 10 katı bir ceza uygulanırken bu konuda değişikliğe gidildi. Artık 4 kat ceza alınacak.

Türkiye’deki yapılandırmalar ile ilgili pek çok alanda değişiklik yapılırken bir düzenleme de Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) için geldi. Konuyla ilgili açıklamayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan geldi. Kamu olarak işletilen cezaların bundan sonraki süreçte değişeceğini söyleyen Arslan, cezaların artık 4 katının alınacağını söyledi. İlgili cezalarda erken ödeme teşvikinin de sağlanacağını hatırlatan Arslan, erken ödeme indiriminin yüzde 25 olacağını belirtti.

Cezanın Yüzde 60’ından Vazgeçildi

Türkiye’de şu anda 950 milyon TL’lik bir cezanın olduğunu da hatırlatan Arslan, bu cezaların yüzde 60’lık bölümünden hükümetin vazgeçtiğini de hatırlattı. 950 milyon TL’lik rakamın yüzde 60’ından vazgeçilmesi ile birlikte hükümet aynı zamanda büyük bir gelirden de feragat etmiş oldu.

1915 Çanakkale Köprüsü Başlıyor

Açıklamalarında gündemdeki konularla ilgili kısa kısa değerlendirmeler yapan Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü için de çalışmalara başlandığın söyledi. Arslan’ın yaptığı önemli açıklamalar ise şöyle;

Yeni havalimanı için planlanan açılış tarihi 29 Ekim. Açılış sonrasındaki 2 gün içinde de uçuşlar başlayacak.

Gayrettepe’den Havalimanı’na metro hattı yapılacak.

Arslan yaptığı bu açıklamalar ile birlikte Türkiye’deki trafik ve ceza sistemlerinde yapılacak değişikliklerin de öğrenilmesini sağlarken bundan sonraki süreçte vatandaş adına çok daha kolay ve rahat bir sisteme geçileceğini görüldü.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.