İmar Barışı 10 Gün İçinde Çıkıyor

Türkiye’de uzun zamandan beri merak edilen imar barışı ile ilgili soruları yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, düzenlemenin 10 gün içerisinde yürürlükte olacağını söyledi.

Türkiye’de yaklaşık 15 milyon sorunlu konutu yakından ilgilendiren imar barışında süreç tamamlanıyor. Konutların ve arazilerin ruhsat sorununu çözecek olan bu yeni düzenleme milyonlarca kişide büyük bir beklenti yaratırken çalışmaların kentsel dönüşüm çalışmalarında da hızlanma yaşanmasını sağlanması hedefleniyor. Konuyla ilgili basın muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım ise düzenlemedeki çalışmaların büyük aşamada sona erdiğini ve yaklaşık 10 gün içerisinde imar barışının yürürlükte olacağını söyledi. “Türkiye’nin genelinde var olan bir sorun var.” Diyerek mevcut düzenlemenin gerekçelerini dile getiren Yıldırım, mülkiyetteki soruların tek düzenleme ile ortadan kaldırılacağını ve vatandaşın kanayan yarısının da böylece tedavi edileceğini belirtti. Elektrik sorunundan arazi sorununa kadar her türlü sorunu çözebilecek yeterlilikte olan imar barışında 10 günlük süre sonrasında tüm yasal ortamın oluşturulacak olması bu alanda da hareketlilik sağlayacak. Özellikle düzenlemenin ardından inşaat sektöründe ciddi bir hareketliliğin yaşanması bekleniyor.

İZTO’da Toplantıya Katıldı

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım gösterdiği İzmir Ticaret Odası’ndaki (İZTO) özel meclis toplantısında bu açıklamaları yaptı. Konuşmasında İzmir ve bölgesel hareketliliğe dikkat çeken Yıldırım, aynı zamanda İzmir’in ilklerin kenti olduğunu hatırlattı.

İzmir’de Trafik Sorunu Çözülecek

Başbakan Yıldırım, İzmir’deki trafik sorunun da çözüleceğini söyledi. Türkiye’nin 94 yıllık yönetim sisteminde yeni bir düzene geçiş yapıldığını söyleyen Yıldırım, 24 Haziran sonrasındaki süreçte de hızlı bir şekilde sonucun alınacağını ve Türkiye’nin kazanacağını belirtti.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.