İngilizler Yeni Yılda Türkiye’ye Gelecek

Yeni turizm sezonu için Türkiye’de büyük bir beklenti oluşurken, İngilizlerin uzun bir aranın ardından Türkiye’yi tercih etmeye başladığı açıklandı.

Türkiye yıllar boyunca Avrupalı turistlerin yoğun bir ilgisi ile karşılaşırken son yıllarda yaşanan olaylar ile birlitke turizmde ciddi bir gerileme yaşandı. 2017 yılı ile birlikte toparlanmaya başlayan bu durum 2018 yılında yeniden eski günlere dönmesi adına büyük bir beklenti de yaratmış durumda. Öyle ki Antalya’nın Kaş ilçesinde İngilizlerin yoğun bir ilgisi görülürken, yıl boyunca pek çok rezervasyonun şimdiden yapıldığı ve turların ayarlandığı belirtildi.

Artış Yüzde 40 Oranında

Konuyla ilgili açıklama yapan Kalkan Restaurantçılar Derneği Başkanı Mustafa Akdeniz, yıl genelinde Türkiye’ye gelecek İngiliz sayısının yüzde 40 oranında artmasının beklendiğini söyledi. Esnafın ve bölge paydaşlarının tüm hazırlıklarını yaptıklarını ve yeni sezona hazır oldukların söyleyen Mustafa Akdeniz, 2018 yılının iyi geçmesine çok ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. “Yaklaşık üç yıldan beri para kazanmayıp kötü sezonlar geçiren Türkiye turizmi, 2018 yılında özlenen günlerine kavuşacak.” diyerek 3 yıllık durumu özetleyen Akdeniz, bu yılın da beklentilerin altında geçmesi halinde durumun çok daha zor olacağını ve bu nedenle sezona dualarla başladıklarını belirtti.

2018 Daha İyi Geçecek

Şu ana kadar gelen verilere göre 2018 yılının daha iyi geçeceğini söyleyen Akdeniz, gelen raporların ve rezervasyonların şu ana kadar iyi bir yıl için ilk sinyalleri verdiğini ifade etti.

Euro-Pound Durumu Türkiye’yi Öne Çıkarıyor

Euro ile Poud arasındaki kur farklarının Türkiye’deki ekonomik durum nedeniyle İngilizleri Türkiye’ye geçtiğini de söyleyen Akdeniz, bu ekonomik durumu Türkiye’nin lehine çevirmesi gerektiğini ifade etti. Fiyat avantajı ve Türkiye’deki tatil fırsatlarının bu yıl için en büyük şans olduğunu söyleyen Akdeniz, tüm şartlar dahilinde Türkiye’nin çok iyi bir sezon geçirebileceğini ifade etti.

 

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.