Kimlik Numarasına Göre Ödeme Bekleyenler Dikkat!

Emeklinin promosyon için gün sayıp beklediği tarihler geldi fakat yapılan açıklamalarda emeklinin promosyon ödemesi alabilmesi için TC Kimlik numarasının son haneleri önemli rol oynuyordu. Verilen ilk bilgilere göre kimlik numarasının son hanelerine göre ödemeler şubat, mart, nisan ve mayıs aylarında gerçekleşecek. Fakat bankalara giden bir çok emekli, belirtilen tarihleri beklemeden promosyon alabiliyor.

TC Kimlik Numrasına Göre Sıra Yok!
Promosyon ödemelerine yönelik bilindiği üzere bir sıralama oluşturulmuştu. Bu sıralama ve takvime göre bazıları 2-3 ay kadar önce ödeme alacak, kimileri ise daha uzun bir süre beklemek zorunda kalacaktı. Aslında gündemde hala bu yönde bir algı var. Bilgi kirliliğine de neden olan bu durum emekliler tarafından yanlış biliniyor.

Formaliteden İbaret!
İşin aslı, belirtilen TC kimlik numarasına göre ödeme sunulması, birer formalite. Bankaya promosyon ödemesini almak için başvuruda bulunan emekliler, 1 hafta içerisinde promosyon ödemesini alabiliyor. İnternet, televizyon, gazete veya diğer kanallar aracılığı ile edinilen promosyon takviminden alınan bilgiler her ne kadar doğru olsa da, formaliteden öteye giden bir durum olmadığı görülüyor.

Promosyon ödemesini almak için siz de sıra bekliyorsanız, sıra beklemenize gerek yoktur. Anlaşma imzalamak istediğiniz bankaya giderek sözleşme detaylarını öğrenip, taahhütname vererek emekli promosyonunu kısa sürede alabilirsiniz.

Her ne kadar formalite olarak görülse de her banka TC Kimlik numarasına göre verilen takvime uymak ya da uymamak zorunda değil. Bankalar, kendi bünyesinde farklı takvim belirleyebilir ya da farklı ödeme miktarında emeklilere ödeme yapabilir.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.