Kurban Bayramı İkramiyesi İçin Emekliler Umutsuz!

Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte kurban ikramiyesinin verilmesine yönelik beklentiler artarken, vatandaş ise ikramiye verileceği konusunda çok umutlu değil. Ağustos ayında kesin olarak belli olacak olan ikramiyeye dair gelişmeler önümüzdeki haftadan itibaren belirlenecek. Toplu sözleşme ile ilgili detaylar da bu görüşmelerde etkili olabilir. Kiminin ise tek umudu toplu sözleşme. Daha önce memur emeklilerine verilen promosyon hakkı, tüm emekliler için geçerli sayılmış ve tüm emeklilere promosyon dağıtımı gerçeklemişti. Toplu sözleşmede ise ikramiye memur emeklilerini yakından ilgilendiriyor. Promosyonda ayrımcılık yapılmadan herkese ödenmesi, kurban bayramı ikramiyesinin dağıtılması halinde yine aynı şekilde ayrım yapılma ihtimalini düşürüyor.

Emeklilerin Umudu Az!
Diğer yandan emekli vatandaşlar arasında da konu olan bayram ikramiyesinin dağıtılmasına pek ihtimal verilmiyor. Emekli küçük miktarlarda da olsa bir ödeme beklerken, şimdilik somut olarak atılmış bir adım ya da verilmiş bir söz bulunmuyor. 1 Eylül’de başlayacak olan kurban bayramı için ikramiye dağıtılması önemli rol oynayacak. Emeklilerin maaş ödemelerini almalarına kısa süre kala yeni gelişmelerin yaşanma ihtimali de her geçen gün düşüyor. Yine de sosyal medya ağırlıklı olmak üzere ikramiye son günlerin en fazla konuşulan konularından biri durumunda.

İkramiye Miktarı Merak Ediliyor!
Diğer yandan umutsuz olan kesim kadar umutlu olan kesim de mevcut. Özellikle toplu sözleşmelerin umutları arttırdığını söylemek mümkün. Bu doğrultuda ödenebilecek muhtemel rakamlar da konuşuluyor. Geçtiğimiz günlerde 915 lira gibi bir rakam iddia edilmişti. Fakat bu rakamın ödenmesi kesinlikle mümkün görünmüyor. Vatandaşın hayal olarak gördüğü 915 liralık ikramiye yerine bütçeye katkı sağlayabilecek, kurban alımında fayda sağlayacak miktarda bir ikramiyenin verilmesi emeklileri tatmin edecektir. Emekli kesimin beklentisi ise 300-400 liralık bir rakam.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.