Memurların 2018 ve 2019 Yılı Zammı İçin İlk Teklif Bugün!

Kamu çalışanları için bugün hükümet tarafından yapılacak olan zam teklifi ile birlikte memurların 2018 ile 2019 yıllarında alacakları zammın miktarları belli olacak. İlk teklif üzerinden görüşmeler ilerleyen günlerde devam ederken, ilk gün sunulan teklifin kabul edilme ihtimali de bulunuyor. Eğer teklif kabul edilirse görüşmeler erken sonlanacak ve memurun alacağı zam şimdiden belirlenmiş olacak. Görüşmeler 2018 ve 2019 yıllarını kapsıyor. Yani çıkacak karar önümüzdeki 2 yılı belirleyecek.

Memur ve Emeklileri İlgilendiriyor!
Her ne kadar kamu çalışanları üzerinden teklif yapılacak olsa da kamudan emekli olanları da kapsayacak bir teklif olacak. Bu beraberinde diğer emekli kesimi de etkileyecek. Zam için sunulacak teklifin geride bıraktığımız yıldan daha iyi olacağına ise kesin gözle bakılıyor. Bu yıl emeklinin zam miktarlarından yeteri kadar memnun kaldığını söylemek zor. Hükümetin yapacağı zam teklifinin ise iki yıllık zaman dilimini kapsayacak ve tatmin edecek şekilde olması bekleniyor.

Hükümet ile Sendikalar Arasında Toplantı Olacak!
Zam teklifi görüşmeleri sendikalar ile hükümet arasında gerçekleşecek. Toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında değerlendirilecek olan teklif, yeni görevine gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında gerçekleştirilecek. Yapılan açıklamalarda, Hükümetin ılımlı teklif yapması halinde görüşmelerin çok daha kısa sürede sonuçlanacağından bahsediliyor. Memur ve emeklinin beklentisinden uzakta bir teklif gelmesi halinde ise uzlaşmak için çaba gösterecek olan taraflar süreci uzatabilir.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.