Merak Akşener Dolar İçin Uyarı Yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Türkiye’deki ekonomik gelişmelerle ilgili değerlendirmelerinde dolar için uyarıda bulundu. İşte konuyla ilgili detaylar.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener son dönemlerde giderek yoğun bir tempo içerisine girerken yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. 2017’nin Eylül ayında 3.40 TL olan doların kısa süre içerisinde 4.50 TL’nin üzerine çıkmasının olumsuz ve tehlikeli olduğunu belirten Akşener, hükümet tarafından önlem alınmaması halinde ise 5 TL’nin üzerine çıkılabileceğini belirtti.

Akşener: Dolar 5 TL’yi Bulabilir

Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile basın ile bir araya gelen ve açıklamalarda bulunan Akşener’in ana konusu dolar oldu. Toplantıyı Kudüs’te ve ekonomik alanda yaşanan gelişmeler adına yapmaya karar verdiklerini belirten Akşener, özellikle Kudüs konusunda dünya genelinde büyük bir adaletsizliğin yaşandığını söyledi.

‘Uçuruma Yuvarlanacak Bir Otobüs Gibi…’

Türkiye’nin ekonomik durumunu değerlendirerek mevcut durumunu “Uçuruma yuvarlanacak bir otobüs gibi…” olarak değerlendiren Akşener, ekonomide acil önlemlerin alınması gerektiğini belirtti. Doların giderek yükseldiğini ve her geçen gün yeni bir rekorun kırıldığını belirten Akşener, tehlikenin açık bir şekilde görüldüğünü ifade etti. Akşener, “Son birkaç yıldır, yerli ve yabancı bütün analizler, Türkiye’nin, en kırılgan ekonomilerin başında geldiğini, ortak kanaat olarak vurguluyor. Enflasyon ve faiz sarmalı tekrar ortaya çıkmıştır. Devam etmesi yıkıcı etkilere yol açacaktır.” dedi.

Türk Lirası’nın 2018 yılının başından itibaren Dolar karşısında yüzde 12 oranında değer kaybettiğini belirten Akşener, çok kısa süre içerisinde yaşanan bu değişimin Türkiye’nin giderek fakirleştiğini söyledi.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.