Mercedes Türkiye’de Elektrikliye Dönüşüyor

Giriş yaptığı önemli pazarlar arasında Türkiye’nin de olduğu Mercedes, Türkiye pazarına elektrikli araçlarla girmeyi hedefliyor. Marka yeni yatırımlarla dönüşümü başlatacağını açıkladı.

Türkiye’de en çok tercih edilen araç markalarından birisi olan Mercedes, elektrikliye dönüşümü resmen başlamış durumda. Marka tarafından yapılan resmi açıklamalarda 2022 yılına kadar dönüşümün tamamlanacağı ve bu süre zarfında da 10 milyar Euro’yu aşkın bir yatırımın yapılacağını duyurdu. Bu açıklamalar ile birlitke Türkiye pazarında da elektrikli araçlarıyla etkin bir şekilde rol oynayacak olan Mercedes, elektrikli araçlar döneminde de yine en çok tercih edilen markalardan birisi olmayı hedefliyor.

Dünya Lideri Olmuştu

Sadece geçtiğimiz yıl içerisinde dahi otomotiv dünyasındaki etkisini net bir şekilde gösteren marka, 2.3 milyon adet satış ile birlikte liderliği eline almıştı. Türkiye pazarında da paralel bir başarı yakalayan marka, elektrikli araçlar dönemine yönelik yaptığı planlamalar ile birlikte şimdiden harekete geçmiş durumda.

Birinciliğini Korudu

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, “2016 yılında olduğu gibi geçen yılı da segmentteki yüzde 17-18’lik genel düşüşe rağmen 25 bin 588 adetlik satış rakamıyla ilk sırada tamamladık ve yerimizi koruduk. Bu başarıda en büyük pay C Serisi Sedan, E, A ve CLA modelleri oldu” derken, özellikle belirli serilerin markayı yukarılara taşıdığını vurguladı.

Hedef Elektrikli Araçlar

Markanın gelecek yıllardaki hedefleri hakkında da konuşan Bekdikhan, elektrikli smart modeller ile birlitke elektrikli araç sektörünün de Mercedes için çok iyi geçeceğini söyledi. Açıklamalara göre Mercedes, elektrikli araçlarda EQ ismini kullanacak. 2025 yılına kadar marka tarafından yapılan tüm araç modellerinin yüzde 25’inin ise elektrikli olması bekleniyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.