Milli Piyango Bayileri Ne Kadar Para Kazanıyor?

Milli Piyango ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda bayilerin yıllık gelirinin ne kadar olduğu da ortaya çıktı. Her bayi ortalama 14 bin 649 TL kazanıyor.

Türkiye’de vatandaşın büyük ilgi gösterdiği Milli Piyango ile ilgili remsi rakamlar paylaşıldı. 2016 yılı itibari ile Milli Piyango İdaresi’nin 2 milyar 25 milyon lira kazandığı belirtilirken, bu kazanç üzerinden her bir bayinin ne kadar kazandığı da ortaya çıktı. Milli Piyango İdaresi’ne ait 15 bin 565 bayi bulunurken bu bayilerin ortalama kazancı da 14 bin 649 TL olarak belirlendi.

2016 Rakamları Paylaşıldı

2018 yılına girmemize rağmen geriden gelen raporlamalar nedeniyle Milli Piyango, 2016 yılındaki satışlarına dair verilerini sundu. Resmi rakamlara göre Milli Piyango İdaresi dahilinde çalışan kişi sayısı 533.  2016 yılı itibari ile dikkat çeken bir detay bayi ve kazan bayisi sayısının artmış olması. Kazı kazan gibi hemen kazanç sağlayacak oyunlara olan ilginin artması ile birlikte bu oyun yerlerinin de artış gösterdiği raporda detaylı olarak belirtilirken rapora göre Milli Piyango ve hemen kazan bayisi sayısı 10 bin 707’ye, sayısal oyunlar bayi sayısı da 4 bin 858’e yükseldi. Milli Piyango’nun gelirine ilişkin farklı bir mevzuat belirlenirken, kazancın yarısı oyun oynayanlara ikramiye olarak dağıtılıyor. Kalan bölüm ise kamuya aktarılarak ek kaynak sağlanıyor. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Milli Piyango Genel Müdürü Muammer Çolak ise ”İnsanların duygularını istismar etmeden, sosyal ve ailevi huzursuzluklara da meydan vermeden çalışıyoruz” dedi.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.