Nişasta Bazlı Şeker İçin Kota Değişikliğine Gidilecek

Türkiye’de şeker fabrikalarının satışı gündeme geldikten sonra en çok konuşulan nişasta bazlı şeker için değişikliğe gidiliyor. İşte yaşanan son gelişmeler.

Türkiye’de satışı planlanan şeker fabrikaları tartışmaları sürerken, özellikle bu satışlar ile birlikte vatandaşın daha fazla nişasta bazlı şeker tüketeceği öne sürülmüştü. Bu konuda farklı bir gelişme yaşanırken, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yeni bir gündem belirlendi. Nişasta bazlı şeker kotasına dair yapılan oturumlarda kotaya yönelik değişiklik yapılması istenirken, kurul oylaması ile kotaların düşürülmesine karar verildi.

Nişasta Bazlı Şeker Kotası Yüzde 5’e Düştü

Genel Kurul’da yapılan görüşmeler sonucunda nişasta bazlı şeker kotası yüzde 10’dan yüzde 5’e düşürüldü. Sunulan önergenin kabul edilmesi ile birlikte Türkiye’de şeker kotası için yeni bir dönem başlatılmış oldu.

Düzenlemeler Devam Ediyor

TBMM Genel Kurulu’nda Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile ilgili görüşmelerin sürdüğü Meclis’te şu anda nişasta bazlı şeker AK Parti tarafından gündeme getirildi. Önerge ve 47. madde kabul edilirken düzenlemenin önümüzdeki günlerde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.