Opel Sahipleri Dikkat! Satıldı…

Opel sahipleri ya da yeni opel marka otomobil alacaklar dikkat! Opel’in satışına yönelik General Motors ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı ve dev firma General Motors’a satıldı. Anlaşmaya yönelik yöneticiler açıklama yaparken, anlaşmanın resmiyete döküleceği gün ise pazartesi günü olarak belirlendi. General Motors ve PSA’nın ortak bünyesi altında bulunan Vauxhall markasının ise hangi tarafa geçeceği bilinmezken, PSA tarafında kalmasına yönelik bir anlaşma yapıldığı söyleniyor.

Çalışanlarla Toplantı Yapıldı!
Opel’in satışına yönelik gündemdeki konu üzerine çalışanları ile bir toplantı yapan opel yöneticileri, zarara yönelik bilgi aktarırken, satışın iyi bir hamle olacağını belirtti. Opel’in satışı sonrasındaki en büyük kaygı ise işten çıkarılmaya yönelik adımlar. General Motors bünyesine geçecek olan opelde çalışanların durumunun ne olacağı bilinmiyor. Durumdan Türkiye’deki opel bayileri ve çalışanlarının da etkilenip etkilenmeyeceği henüz bilinmiyor. General Motors’un yapıyı bozmadan devam etme ihtimali ise yüksek.

Neler Değişecek!
General Motors’a geçecek olan opel markasının zaman içerisinde ne gibi değişiklikler yaratacağı ise bilinmiyor. Bilinen saygın markalardan biri olan opel için önümüzdeki yıllarda değişimin negatif mi yoksa pozitif yönde mi değişim göstereceği de kaygı ve merak konusu olmuş durumda. Yapının bozulmaması halinde çok fazla değişim göstermesi beklenmezken, yeni girişimler ile daha fazla ön plana çıkacak olması ise en yüksek ihtimal olarak görülüyor.

Peugeot Société Anonyme (PSA) ile General Motors (GM) arasındaki anlaşmanın maddi boyutu da merak edilen en önemli nokta. Yarın açıklanacak olan detaylarda maddi konuların da açıklanması bekleniyor. Opel almayı düşünenleri ise bu satış etkiler mi yoksa etkilemez mi sosyal medya da yankı bulmuş durumda.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.