ÖSYM Kamu Personeli Alımı KPSS Şartı Olmadan Yapılacak! Şartlar neler?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan yeni açıklamada ÖSYM’ye yerli uzman alınacağı belirtildi. Üstelik alımlarda KPSS şartı da aranmıyor. İşte detaylar.

Türkiye’de devlet kadrolarına alımlar büyük bir ilgi görürken, Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan son açıklamada Türkiye’de hareketlilik yarattı. Türkiye’de bulunan ÖSYM bünyesinde çalıştırılmak üzere personel alımının yapılacağı belirtilirken, ilgili alımlarda herhangi bir şekilde KPSS şartı bulunmuyor. Kişilerin en az C seviyesi olmak üzere dil bilmesi gerekirken, alımlar ile ilgili genel şartlar resmen açıklandı.

Hangi Bölüm Mezunları ÖSYM Kamu Personeli Alımı Başvurusu Yapabilecek?

Yapılan açıklamaya göre ÖSYM kamu personeli alımı için 5 kişilik kontenjan açılmış durumda. 5 kişilik kontenjan için başvuru yapacak kişilerin ise İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim – Tercümanlık (İngilizce), İngiliz Dil Bilimi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat mezunu, İstatistik mezunu olması gerekiyor. Bu alanlar dışında alım için başvuru yapılması halinde başvuru geçersiz yapılacak. Yabancı dil bilgisinde yüksek lisans için C seviyesi yeterli olurken, normal alımlarda kişilerin A seviyesinde İngilizce bilmesi gerekiyor.

ÖSYM tarafından resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan formun doldurularak ÖSYM’ye teslim edilmesi ile kişilerin başvuru yapabileceği belirtilirken, başvurularda gerekli olan belgeler şöyle;

  • Diploma veya geçici mezuniyet belgesi
  • Transkript belgesinin aslı veya Başkanlık tarafından onaylı örneği
  • YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavın sonucu
  • Sabıka kaydı
  • Sağlık raporu
  • Askerlik belgesi

Başvurular başlarken, başvuru sürecinin 30 Mart 2018’e kadar devam edeceği açıklandı.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.