Oyak Renault Yatırımlarını Sürdürüyor!

Türkiye’nin araç üretimindeki önemli firmalarından birisi olan Oyak Renault,  yatırımlarını sürdürüyor. Yeni karara göre 33 milyon Euro daha yatırım yaptı.

Araç üretiminde üretim hattını daha da güçlendirmek isteyen marka, 33 milyon Euro’luk yatırım ile yeni bir pres hattı oluşturdu. Bu yeni üretim hattı ile birlikte üretimi iki katına çıkaracak. Yeni üretim hattı ile ilgili özel bir basın toplantısı yapılırken toplantıda Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Tunç Başeğmez, Oyak Renault yöneticileri, proje ekipleri ve tedarikçiler yer aldı.

Üretimde 2 Kat Artış

Yeni yatırımlar ile ilgili bilgiler veren Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez, yeni hat ile birlikte üretim kapasitesinin artacağı belirtildi. Sac parça üretiminde çok ciddi bir destek sağlayacak olan üretim hattıyla daha hızlı bir şekilde üretim yapabileceklerini söyleyen Tunç Başeğmez, “Oyak Renault Otomobil Fabrikaları devam eden yatırımları,  şirketlerinden ve Renault markasından gurur duyan çalışanlarının 50 yıla yaklaşan bilgi birikimi ve tecrübesi ile ülke ekonomisine ve otomotiv sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmaya devam edecek” dedi.

Yeni Hattın Özellikleri Neler?

1 yıldan beri marka tarafından inşası devam eden hat, markanın daha fazla kişiye istihdam yaratmasını sağlayacak. Öyle ki yeni bölüm ile birlikte markanın 70 kişiye daha iş imkanı yaratması bekleniyor. Yeni üretim hattının bir diğer avantajı ise enerjide olacak. Öyle ki yapılan hesaplamalara göre yüzde 30’luk bir enerji tasarrufu da sağlanacak. Böylece fabrika elektrik tüketimi adına da oldukça önemli bir avantaj sağlayacak. Daha önce aynı üretimin 10 dakika içerisinde yapıldığını fakat yeni bir hat ile birlikte bu sürenin 3.5 dakika olacağını belirtti.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.