Para Politikasında Etkin Başkanlık

Gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  para politikaları hakkında yaptığı açıklamalarla dikkat çekti.

Vatandaşın para konusunda sıkıntı yaşamaya başladığı zaman bu durumun hesabını başkandan soracağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hesap verebilir bir yapıda olunması gerektiğini söyleyerek Türkiye’deki gündemi değiştirdi.

“Başkanlık İle Para Politikalarında Etkili Olacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan para politikalarındaki başkanlık noktasında yeni yapılacak erken seçimlere vurgu yaparken, seçimi kazanmaları halinde para politikalarında çok daha etkin bir şekilde yer alacağını söyledi. “Bir defa siz devlet başkanısınız. Halk para politikalarıyla ilgili konularda kimi sorumlu tutar? Bunu başkana soracağına göre para politikalarında etkili olan bir başkan görüntüsü vermeye mecburuz” diyerek bu konudaki düşüncelerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimden galip gelinmesi halinde yaşanacak değişiklikler ile ilgili fikrini de beyan etti.

“Mecburuz”

Birilerinin bu durumdan hoşlanmayabileceğini de söyleyerek farklı kesimlerin duruma karşın nasıl tepki verebileceğini belirten Erdoğan, “Bu birilerini rahatsız edebilir, ama mecburuz. Vatandaşa hesap veren, devleti yönetendir” dedi. Ülkenin ve devletin çıkarları söz konusu olduğunda her türlü çalışmayı yapabileceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı,  seçim sonrasındaki diğer konulara da değindi.

Merkez Bankası İle İlişkiler Nasıl İlerleyecek?

Para politikaları konusunda etkili birimlerden birisi olan Merkez Bankası’na da değinen Erdoğan, bundan sonraki süreçte, seçimden galip gelinmesi halinde bu konuda herhangi bir değişikliğin olmayacağını söyledi. Bugüne kadar Merkez Bankası ile sürdürülen ilişkilerin aynı şekilde devam edeceğini söyleyen Erdoğan, para politikası konusunda dünya standartlarına uygun hareket edeceklerini söyledi. Avrupa ve ABD’de işleyen sistemin aynı şekilde Türkiye’ye uyarlanacağını söyleyen Erdoğan,  sözlerini bu şekilde sonlandırdı.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.