Promosyon Alıp Banka Değiştirmek!

Emekli promosyon ödemelerine ilişkin soru işaretlerinden biri olan banka değiştirme işlemi, şu günlerde henüz çözümlenememiş sorunların başında geliyor. Promosyon ödemesi aldıktan sonra banka değiştirmek isteyen emeklileri bekleyen zorluklar ne olacak bilinmiyor. Bu konuda aydınlatıcı bir çözüm henüz yok. Konu hakkında SGK ile bankalar arasında bir görüşme olup olmadığı da bilinmiyor. Vatandaşa aydınlatıcı bir bilgi sunulmasa da bu yönde değişiklik yapmak isteyenler için olması muhtemel durum, promosyon iadesi olarak görülüyor.

Alınan Promosyonun İadesi İstenebilir!
Promosyonu alan emeklilerin çeşitli sebepler nedeniyle banka değiştirme isteğine yönelik hakkı bulunuyor. Tercih edilen banka ile yaşanan problem ve aksaklıklar nedeniyle bankasını değiştirmek isteyen emekliler, yapmış olduğu 3 yıllık sözleşmeyi bozmuş olacağı için belli bir yaptırım ile karşı karşıya kalacaklardır. Cezası ya da maddi olarak sözleşmeyi bozmanın yükümlülüğü tam olarak açıklanmasa da alınan promosyon bedelinin bankaya iadesi halinde sözleşmenin feshinin gerçekleşebileceği düşünülüyor. Önümüzdeki günlerde bu konuya ilişkin daha detaylı bilgilerin sunulması ise emeklilerin beklediği konulardan biri.

Banka Değiştirme İşlemleri Artabilir!
3 Yıllık bir sözleşme yapılan emekliye promosyon ödemelerinde ilk adımın atıldığı bu günleri takip eden aylar içerisinde banka değiştirmek isteyenlerin sayısında artış olması bekleniyor. Özellikle şubelere yakınlık, bankamatiklerin çokluğu, sunulan hizmet kalitesi gibi sebepler en fazla değişime neden olacak etkenler olarak görülüyor. Bankasını değiştirerek başka bankadan hizmet almak isteyenler için uğraştırıcı bir prosedürün olması ise beklenmiyor. Tercih edilecek yeni banka ile iletişim kurarak bu yönde talebiniz olduğunu iletmeniz halinde, ilgili banka tarafından işlemler başlayacak ve sözleşme oluşturulacaktır.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.