PTT Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT tarafından yapılan açıklamalarda 5 bin personel alımı yapılacağı belirtilirken Türkiye genelinde bu konuya büyük bir ilgi gösterildi. Peki, PTT 5 bin personel alımı için başvurular nasıl yapılacak?

Türkiye’deki istihdama katkı sağlama kadına PTT tarafından önemli bir adım atıldı. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde resmi olarak yapılan yazılı açıklamada PTT bünyesinde çalışacak 5 bin kişinin alınacağı ifade edildi. Bu açıklama ile birlikte istihdam şartlarına gözler çevrilirken PTT’de başvuru süreci başlatıldı.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

PTT 5 bin personel alımı için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin bu konuda öncelikli olarak PTT’lere başvuru yapması gerekiyor. PTT şubelerinden yapılacak olan ilk başvurularda kişilerin sınav başvurusu yapmak istediğini söylemesi yeterli. PTT tarafından verilecek olan formun doldurulması ile birlikte başlatılacak olan süreç sayesinde kişiler 5 bin personel alımı için şansını deneyebiliyor.

Formun doldurulmasının ardından PTT’nin 1840 nolu hesabına sınav ücretinin yatırılması ile birlikte başvurular tamamlanıyor. Başvuru ücreti ise 60 TL.

Online Başvuru Aşamaları Nasıl?

5 bin personel alımı için PTT sonrasında PTT’den alınacak kağıt ile birlikte internet üzerinden başvurunun tamamlanması gerekiyor. https://basvuru.ptt.gov.tr/Basvuru/  (tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırıp ilerleyiniz.) adresi üzerinden kişilerin kimlik bilgilerini girerek sınav bölümünü seçmesi yeterli. Bu ekrandaki adımları takip ederek kişilerin başvurularını tamamlamasının ardından sınav sonuçlarına göre alımları yapılacak.

Türkiye genelinde yoğunluğun yaşandığı bu alanda zaman zaman erişim problemleri olabildiğinden dolayı adayların olabildiğince erken tarihte işlemlerini yaptırması öneriliyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

 hüseyin işler 20 Mayıs 2018 Cevapla
0 1

kimlik bilgilerin yanlış diyor