Sağlıkçılar 3 Yıl Erken Emekli Olacak!

Tıp bayramında Cumhurbaşkanı’ndan sağlıkçılara müjdeli haber geldi. Son yıllarda sıkça konuşulan yıpranma payına ilişkin yeni bir gelişme oldu. Son 3 yıldır sıkça dile getirilse de bir türlü atılamayan adım, bekleyenleri umutsuzluğa itmişti. Fakat geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlıkçıların beklediği o bilgiyi nihayet paylaştı.

Yasaya Onay Çıktı!
2017 Yılında yürürlüğe girecek olan yasada sağlıkçıların daha erken emekli olacağı belirlendi. Henüz yürürlüğe girerek resmileşmese de, en yetkili ağızdan çıkan bu söz nedeniyle bu yıl bu hakkın kesin olarak verileceğinin kanıtı olmuş durumda. Cumhurbaşkanı, henüz bu konuya ilişkin bir görüşme olmadığını fakat 2017 yılında yürürlüğe girmesi için çalışma başlattırması için yetki vereceğini bildirdi.

16 Nisan’da Çalışmalar Başlayacak!
2017 Yılının henüz başlarında olmamız nedeniyle hangi tarihte yıpranma payı çalışmalarına başlanacağını merak edenlere detay veren Cumhurbaşkanı, 16 Nisan’dan itibaren gerekli çalışmaların başlayacağı, bu çalışmalara göre düşünülenin 5 yıla 1 yıl yıpranma payı verilmek istendiği söylendi. Bu aynı zamanda 25 yıl çalışan biri için 30 yıl çalışmış hükmü içerecek. Böylece yıpranma payı kanunu ile erken emekli olma fırsatı elde edilecek. 3 Yaş erken emekli olacak olan sağlıkçılar bu bilgilendirmeden sonra tıp bayramını ilk defa daha farklı ve anlamlı kutlamış oldu.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.