SGK Başkanından İstihdam Açıklaması!

SGK Başkanı, istihdama yönelik çalışmaların devam ettiği ve projelerin toplamında 1.5 – 2 milyon dolayında bireyi iş sahibi yapmak istediklerini bildirdi. Adıyaman’da bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı, burada istihdamın arttırılması için birlik olunduğunu, Türkiye’deki işsizliği tamamen ortadan kaldıracaklarını söyledi. Başkan Mehmet Selim Bağlı, bu konuda adımların hızlı şekilde atıldığını bildirerek, şu ana kadar çok sayıda kişiye istihdam sağlandığını da vurguladı.

Esnafa ve işverene sunulan teşvikler, istihdamda ciddi öneme sahip olurken, bu konuya da vurgu yapan SGK başkanı Mehmet Selim Bağlı, istihdam arttıkça kendilerinin de mutluluk duyduğunu belirtti. Her geçen gün daha fazla vatandaşın iş sahibi olmasını sağlamak için çabaladıklarını söyleyen bakan, atılan adımların hem işverenlere hem de çalışmak isteyenlere fırsatlar sunduğunu söyledi.

Türkiye’de istihdam alanında işverene verilen destek ise istihdam da ciddi katkı sağlamış durumda. Yeni işe girecekler için devletin desteği, belli limitlere kadar sunulan teşvikler, istihdamda önemli rol edinmiş durumda. İşverenlerin de avantajına oluşan bu durum, çalışmak isteyipte iş bulamayanlar için güzel bir fırsat oluşturdu. SGK’dan yapılan çağrıya göre daha yüksek sayıda vatandaşın iş sahibi olması sağlanması halinde Türkiye’nin işsizlik oranında 2016 ile 2017 arasında ciddi oranda fark olabilir.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.