SGK Hizmet Dökümü ve e-Devlet SSK Sorgulama

SGK’ya bağlı olarak SSK sorgulaması yapmak isteyenler, hizmet dökümü bilgilerini internet ortamında görüntüleyebilirler. Siz de SGK’ya bağlıysanız SSK sorgulaması ile SGK Hizmet Dökümü detaylarını öğrenebilirsiniz. SGK Hizmet dökümü, size çalışma hayatınız boyunca ödenen primlerin gün sayısını ve ödeme tutarlarını gösterir. Emeklilik hesaplaması yapmak için ya da bilgi edinme amaçlı tüm detayları öğrenebilirsiniz. Ücretsiz olarak yapacağınız sorgulamada gerekli olan tek şey TC kimlik numaranızdır. TC kimlik numaranızı yazarak doğrudan bilgileri bilgisayar veya cep telefonu ekranında görüntüleyebilirsiniz. Sorgulama tamamen ücretsiz ve güvenli şekilde sağlanmaktadır.

SGK Hizmet Dökümü Öğrenme

Bilindiği üzere tüm sigortalılık detayları artık internet üzerinde depolanmakta. Yani sigortalı olarak çalıştığınız her dönem internet ortamına yansıtılmaktadır. Çalıştığınız gün sayısı (ödenen prim gün sayısı), ödenen sigorta prim tutarları ve kalan gün sayısı. Tüm bu bilgiler, sizin emeklilik yolunda öğrenmeniz ve hesap yapmanızı kolaylaştıran bilgiler. Ve tabi her şeyden önemlisi primlerinizin doğru şekilde eksiksiz olarak yatıp yatmadığını da bu şekilde kontrol etmeniz tavsiye edilir. Eğer çalıştığınız yer primlerinizi düzenli bir şekilde istenen miktarlarda düzenli olarak yatırıyor mu merak ediyorsanız mutlaka kontrol yapın.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama yapmak için tıklayın. Açılan sayfa E-devlet sayfasıdır. E-devlet sayfası, devlete ait yasal çerçevede çeşitli sorgulamaların yapıldığı tek platformdur. Bu sayfa üzerinden güvenle sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulamalar sadece kişinin T.C. kimlik numarası ile birlikte E-devlet şifresi aracılığı ile yapılabilmektedir. Herhangi bir nüfus cüzdanı seri no ya da benzeri detaylara ihtiyaç yoktur.

Eğer E-devlet şifreniz yoksa sorgulamanızı güvenli şekilde yapamazsınız. Çünkü hizmet dökümü bilgileri sadece E-devlet sunucularında yer alır. Şifre almak için ise PTT’ye gitmeniz gerekir. Şifreler PTT dışında hiç bir şekilde elde edilemez. İstediğiniz zaman PTT şubesinden temin ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.