Şimdi de Eğitimcilere Promosyon!

Emekliler için gerçekleştirilen promosyon ödemelerinin ardından, başka bir promosyon müjdesi eğitimciler için geldi. Antalya’da yapılan ihale ile eğitimcilere ödenecek promosyon tutarı 1860 TL olarak belirlendi. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, emeklilere verilen promosyonların ödenmesinden sonra harekete geçmişti.

Ödenecek Tutar Belli Oldu!
Bankalara ihale ilanı veren çeşitli il ve ilçelerdeki milli eğitim müdürlüklerinin eğitimcilerin de promosyon hakkından yararlanması için yaptığı girişimler nihayet sonuç verdi. Antalya Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim sendikası temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından verilen ihale sürecinde sona gelindi ve ilçedeki eğitimcilerin 2017 – 2019 yılları arasında alacakları promosyon miktarı 1860 TL olarak belirlendi.

Eğitimciler tarafından uzunca bir süredir beklenen promosyon müjdesi bugün resmi olarak duyuruldu. Ancak Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan banka ihalesinin sonuca ulaşmasıyla, promosyonların ne zaman ödenmeye başlanacağı ise merak konusu oldu. Korkuteli’nde yapılan ihaleye 6 banka katılım göstermişti, ancak ihalenin galibi 1860 TL fiyat veren Halk Bankası oldu. Halk Bankası ile anlaşmaya varıldı, fakat sözleşme henüz imzalanmadığı için, promosyonların ne zaman ödenmeye başlanacağı bilinmiyor. Antalya Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ya da ihaleyi kazanan Halk Bankası konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklamada da bulunmazken, eğitimcilerin mağdur edilmemesi için sözleşmenin kısa zamanda imzalanması ve ödemelerin de en kısa sürede gerçekleştirilmesi bekleniyor.
Ödenecek promosyon tutarı ve ödenme tarihi ile ilgili her il ve ilçede farklı süreçler yaşanacağını hatırlatmakta yarar var. Bankalar MEB personeline promosyon vermek için birbirleriyle yarışıyor, ancak ilk sonuç alan banka, Antalya Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü için Halk Bankası oldu. Diğer il ve ilçelerdeki yaşanacak promosyon sürecini ise, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.