Sonbahar Aylarında Depresyondan Korunma Yolları

Sonbahar aylarının gelmesiyle beraber soğuk ve kapalı havalarda hayatımıza daha fazla girmeye başladı. Haliyle hava durumunun etkisi ruhumuza da yansıyor ve daha depresif bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Bu durumu aşabilmek adına ise genellikle ev ve iş yerlerimize bize bahar ve yaz aylarının güzelliğini hatırlatacak çiçekleri alıyoruz ya da farklı alternatiflere yönelerek içimizdeki neşeyi korumaya çalışıyoruz.

Biz de bu yazımızda depresyondan korunmak için yapabileceğiniz şeyleri bir araya getirdik.

1- Çiçek Seçimi

Sonbahar ayların sizi depresyondan kurtaracak en önemli şeylerin başında çiçekler geliyor. Özellikle papatya çiçeklerinin bahar aylarını yansıtan eşsiz güzelliğini ofis ve evlerinize taşıyarak kasvetli havanın ağırlığını aşabilirsiniz. Bilhassa orkide çiçeğinin beyazlığı depresyona yönelik olan tüm o sıkıcı duyguları yok etmenizdeki en büyük yardımcınız olacak.

Ek olarak sevdikleriniz mutlu etmek içinde papatya ve orkideler ile dolu bir çiçek siparişi vermek en şık hediye alternatiflerden birisi.

2- Hafta Sonu Etkinliklerini Kaçırmayın

Sonbahar aylarında depresyondan korunmanın en güzel yollardan birisi de hafta sonu etkinliklerine katılmak olacak. Özellikle film festivali etkinliklerini kaçırmamak size fazlasıyla yarar sağlayacak bir aktivite olacak. Bunun dışında da hafta sonu şehre yakın yerlere yapacağınız ufak gezi ve kamplarla da güzel vakit geçirebilirsiniz.

3- Hobi Edinin

Hobi etmek yalnızca sonbahar aylarında değil yıl her döneminde sizi daha canlı ve dinç tutacak şeylerden birisi. Enstrüman çalmayı öğrenmek, yemek kursuna gitmek ya da resim üzerine kendinizi geliştirmek hayatınızı daha güzel ve eğlenceli bir hale getirecek etkinliklerde arasında.

4- Arkadaşlarınız ile Vakit Geçirmeye Özen Gösterin

Sevdikleriniz ile vakit geçirmek depresyondan korumanız sağlayacak en güzel yöntemlerden birisi. Kampa gidecek veya festivalleri takip edecek vakti her zaman bulamayabilirsiniz. Ancak arkadaşlarınız ile yeni kafeler keşfetmek ya da şehir içinde ufak geziler yapmak sizi mutlu edecek detaylar arasında yer alıyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.