Starbucks’ta flaş yasak! Kahve tiryakileri artık bunu yapamayacak!

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks için radikal bir karar alındı. Alınan karar kısa süre içerisinde tüm dünyada ses getirirken bundan sonraki süreçte Starbucks’ın nasıl bir tepki alacağı ise merak edilmeye başlandı. İşte konuyla ilgili detaylar ve Starbucks’ta uygulanacak olan ilginç yasak.

Dünyaca ünlü ABD merkezli kahve zinciri Starbucks’ın, plastiklerin çevreye verdiği zararı önlemek amacıyla 2020 yılına kadar şubelerinde plastik pipet kullanımına son vereceği bildirildi. Doğal Hayatı Koruma Vakfı gibi çevre kuruluşları ise ABD’li kahve devi Starbucks’ın bu kararını memnuniyetle karşıladı.

Süreç 2020’ye kadar devam edecek

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks’tan pipet yasağı ©Shutterstock Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks, çevre kirliliğini azaltmak amacıyla 2020 yılına kadar plastik pipet kullanımına son verecek.

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks’tan pipet yasağı ©Shutterstock Firmadan yapılan açıklamada, şirket dünya genelinde 28 binden fazla şubesinde 2020’ye kadar plastik pipet kullanımının yasaklanacağını duyurdu.

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks’tan pipet yasağı ©Shutterstock Uygulamanın ilk olarak Washington eyaletinin Seattle ve Kanada’nın Vancouver kentlerinde bu yıl sonbaharda, daha sonra tüm ABD’de ve Avrupa’dan başlayarak küresel çapta yürürlüğe gireceği belirtilen açıklamada, 2020’ye kadar yılda 1 milyar pipetin kullanımının azaltılmasının hedeflendiği ifade edildi.

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks’tan pipet yasağı ©Shutterstock Starbucks CEO’su Kevin Kevin Johnson da şirketin attığı bu adımı ”önemli bir dönüm noktası” olarak nitelendirdi.

Karar olumlu karşılandı!

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks’tan pipet yasağı ©Shutterstock Doğal Hayatı Koruma Vakfı gibi çevre kuruluşları ise ABD’li kahve devi Starbucks’ın bu kararını memnuniyetle karşıladı.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.