Taksiciler Uber’e Karşı Uygulama Geliştirdi

Türkiye’de Uber’in Türkiye’de faaliyete başlamasının ardından bin 500 taksici bir olarak @taksici uygulamasını geliştirdi. Şimdi gözler vatandaşın bu uygulamayı nasıl karşılayacağına çevrildi.

Birleşik Taksi Şoförleri Derneği desteğini alarak bir araya gelen bin 500 taksici @taksi uygulamasını geliştirdi. Uber’in en büyük artılarından birisi olan uygulama üzerinden kontrol, şu anda Türkiye’deki taksilerde de kullanılabilmesi adına önemli bir atılım yapılırken, yeni uygulama ve sistem hakkında basına bilgilendirme yapıldı.

@taksi Kullanıcı Sayısının Artması Bekleniyor

Şu anda Uber sistemine karşı olan tüm taksilerin ve kullanıcıların @taksi kullanması  beklenirken, bin 500 taksiyle başlayan sistemin kapsamlı bir şekilde hizmet vermesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un en aktif taksi duraklarından birisi olan Beyoğlu Kültür Taksi Durağı’nda yapılan ilk toplantıda Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman ve @taksi Genel Müdürü Birtan Pabuçcu uygulamayı taksi şoförlerine anlattı.

Sistem Nasıl İşleyecek?

Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman özellikle Uber’e karşı 2  yıldan beri aktif bir şekilde mücadele verdiklerini söylerken, taksiciler olarak da geliştirilmesi gereken noktalar olduğunu söyledi. “Biz halkımızın ne istediklerini biliyoruz. Taksiciler olarak kendimizi geliştirmemiz gerektiğini biliyoruz. Araçların kalitesini yükselterek ve şoförlerinde kalitesini yükselterek @taksi ile beraber birde eğitim vermeyi planlıyoruz.” diyerek sektörde yapılacak değişiklikleri vurgulayan Hüseyin Duman, şoförlerin bundan sonraki süreçte eğitimli ve işini gerektiği gibi yapacağını söyledi.

“Herkes Ticari Taksi Şoförü Olamaz”

Duman, ‘ticari kullanım kartı’ için de eleştiri yaparak herkesin kart sahibi olamayacağını ve bu konuda da bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Mesleğin gereklerini yerine getiren, bu konuda iyi bir şekilde sahada çalışabilecek ve tamamen eğitimli kişilerle sektördeki sorunların da önüne geçilebileceğini belirten Duman, bu konuda taviz verilmeyeceğini söyledi. @taksi Genel Müdürü Birtan Pabuçcu ise taksicilik sektöründe uygulama ile birlikte güvenli, sorunsuz bir şekilde ulaşımın sağlanması adına gerekli her adımın atılacağını belirtti.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.