Taşeronda Kadroya Geçiş Tamamlandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu tarafından yapılan son açıklamalarda, taşeron çalışanların kadroya geçiş sürecinin tamamlandığı belirtildi.

Türkiye’de taşeron olarak çalışanların kadroya geçişi ile ilgili yıllardan beri adım atılması beklenirken, geçtiğimiz dönemlerde başlayan süreç nihayet tamamlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklamalarla 900 bin taşeron çalışan ve 4C statüsünde olanların 4B’ye aktarıldığı ve

Kamu kurumlarının kadrolarına geçişinin tamamlandığı ifade edilirken çalışanlara böylece güvence sağlanmış oldu.

“Terörle Bağlantısı Olanlar Kadroya Geçilmedi”

Bakan Sarıeroğlu yaptığı açıklamasında önemli bir detayı da paylaşırken taşeron çalışanlar için güvenlik soruşturmalarının da yapıldığını ve terör örgütleriyle bağlantısı tespit edilen kişilerin geçişinin yapılmadığı ve gerekli olan soruşturmanın da bu kişiler hakkında başlatıldığını söyledi.

Uzun dönemden beri kadro sürecinin Türkiye’de beklenti halinde olduğunu ve bu durumun çözülmesinin de Ak Parti hükümeti dönemine nasip olduğunu söyleyen Sarıeroğlu, kadroya geçiş işlemlerinin 15 bin 352 işyerinde11 bin 97 sınav komisyonu ile yapıldığını belirtti.

Hangi Kurumda Kaç Kişi Kadroya Geçti?

Bakan Sarıeroğlu’nun paylaştığı rapora göre kurum kurum kadroya geçen kişi sayısı şöyle oluştu; Cumhurbaşkanlığı 819, TBMM 1157, Başbakanlık 1221, Çalışma Bakanlığı 7 bin 480, Sağlık Bakanlığı 148 bin 489, Gençlik ve Spor Bakanlığı 35 bin 697, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 31 bin 991, Milli Eğitim Bakanlığı 31 bin 908 kişi.

İl bazında bakıldığında ise alımın en çok yapıldığı il İstanbul oldu. 114 bin 432 kişinin kadro aldığı İstanbul’u takip eden diğer iller ve kadro sayısı şöyle; Ankara 66 bin 510, İzmir 34 bin 400.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.