Tatil Planı Yapıyorsanız Dikkat! Biletler Tükendi

TOF Başkanı Mustafa Yıldırım sıkışan tatil dönemi nedeniyle yoğunluğun yaşandığını ve şu anda biletlerin yok sattığını söyledi. İşte sektörle ilgili son gelişmeler.

Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, Türkiye’deki turizm hareketliliği ile ilgili yeni bir değerlendirme yaptı. Ramazan ayının gelmesi, erken seçimlerin yapılması ve üniversiteye giriş sınav tarihinin değişmesi nedeniyle tatil planlarının çok kısıtlı bir dönem için yapılmaya başladığına dikkat çeken Yıldırım, bu nedenle yoğunluğun yaşanmaya başladığını söyledi. 1 Mayıs tatili nedeniyle kişilerin bu hafta sonu itibari ile 3-4 günlük bir tatil planladığını aktaran Yıldırım, şu anda hemen hemen tüm biletlerin tükendiğini ve ek seferlerle taleplerin karşılanmaya çalışıldığını söyledi.

1 Mayıs Yoğunluğu

Ülke genelinde 1 Mayıs çalışan kişiler için tatil olarak geçerken, Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı gününü değerlendiren tatilciler, 4 günlük tatil nedeniyle tatil bölgelerine gitmeye başladı. Yollardaki trafik de giderek artarken özellikle otobüsleri kullanmak isteyenler için kritik saatler de başladı. Türkiye genelinde her gün 5 bin 200 seferin yapıldığını söyleyen Yıldırım, şu anda ek seferler ile birlikte seferlerin günlük 9 bine çıktığını ve çok ciddi bir yoğunluğun yaşandığını söyledi. Normal biletlerin çoktan tükendiğini ve şu anda ek seferler için de bilet bulma sıkıntısının yaşandığını söyleyen Başkan Yıldırım, vatandaşların tatil planı yaparken bu tip durumlara da dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.

“Mağdur Etmemeye Çalışıyoruz”

Artan talebi karşılamak adına ek seferler düzenlediklerini söyleyen Yıldırım, “Otobüs biletleri tükendi. Ama yolcularımızı mağdur etmemek için elimizdeki imkanlarla bugün itibarıyla ek sefer koyacağız.” dedi.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.